Sosyal Medya

Güncel

Yunanistan, bu defa "mavi vatan" haritasından ötürü provokasyon peşinde

Yunanistan'ın Akdeniz ve Ege konusundaki kışkırtmaları, medya kuruluşları aracılığıyla devam ediyor. Doğu Akdeniz meselesinden istediğini alamayan Yunan basını, şimdi de Türkiye'nin "mavi vatan" söyleminden duyduğu rahatsızlığı manşetlerine taşıdı.Yunanistan basını, Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanarak Doğu Akdeniz'de yürüttüğü sondaj faaliyetlerine tepki göstermeyi sürdürürken, şimdi de Ege adalarının durumuyla ilgili bir provokasyona imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haftasonu Milli Savunma Üniversitesi'nde ziyaretçi defterini imzalarken çektirdiği fotoğrafa geniş yer ayıran Yunan medyası, Türkiye'nin "mavi vatan" söyleminden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde poz verdiği harita için, "inanılır gibi değil" sözlerine yer veren Yunan medyası, Türkiye'nin Akdeniz ve Ege'de egemenlik haklarını sonuna dek kullanmasının, iletişim kanallarını kapatmak olduğunu iddia etti.

EGE'YLE ALAKALI İLK PROVOKASYON BU DEĞİL
 
Kardak krizinin baş aktörlerinden Panos Kammenos, 2018'de aktif bakanlık yaptığı dönemde Kardak bölgesine çelenk atmak üzere Yunan hücumbot ile gelmiş, Türk ekipleri tarafından Kardak'a yaklaştırılmamıştı. Eski bakan, Kammenos Kardak açıklarına çelenk atmakla yetinmek zorunda kalmıştı. İstifası sonrası da provokasyonlarına devam eden Kammenos, askeri helikopterle gittiği Kardak adalarına bu sefer çelengi havadan bırakmıştı. 
 
 
YUNAN BASINI DOĞU AKDENİZ HABERLERİNE DE HIZLA DEVAM EDİYOR
 
Yunan medyası Türkiye'nin dış siyasetteki tutumunu hala benimseyemediğini göstermeyi sürdürüyor. Yunan basını aynı gün içerisinde hem Ege hem de Doğu Akdeniz ile ilgili kışkırtıcı içeriklere yer vererek rekora imza attı. Medya kuruluşları bu sefer de Oruç Reis'in sondaj faaliyetleri için Rumlardan izin alması gerektiğini iddia ederek ilginç bir yorumda bulundu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');