Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan'dan Ak Parti'den ayrılanlara sert eleştiri

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde konuştu.Ak Parti 18. kuruluş yıldönümünde konuşan Erdoğan, uzun süreden beridir gündemi meşgul eden Ak Parti'deki ayrılıklarla ilgili sert yanıt verdi.
Erdoğan, "(AK Parti) Bu kutlu çatının altından ayrılanların hiçbirinin esamesi şimdiye kadar okunmamıştır, şimdiden sonra da okunmayacaktır." dedi.
Erdoğan gelecek aylarda başlatılacak kongrelere dikkat çekerek, "hedefimiz kanaat önderlerini bulup çıkartmak ve kadromuzu bu şekilde kuvvetlendirmektir" dedi. Cumhur İttifakı'nı diri tutmaya gayret edeceklerini belirterek, yollarına aynı şekilde devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, "Bahçeli'yle ara ara bir araya gelerek daha fazla ne yapabiliriz üzerine konuşuyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı, kurmaylarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bir yılının analizini yaptıklarını ve yakın zamanda sistemin geliştirilmesi gereken noktalarına yönelik gereken adımları atacaklarını ifade etti. Erdoğan, "AK Parti, ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti'nin de vadesi dolmuş demektir." değerlendirmesinde bulundu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');