Sosyal Medya

Güncel

Ruslar Han Şeyhun'da: 'İdlib'e ilerlemeye devam edeceğiz'

Esed rejimi tarafından ele geçirilen Han Şeyhun'da Rus askeri medyacılar da görüntülendi.Esed rejimi tarafından ele geçirilen Han Şeyhun'da Rus askeri medyacılar da görüntülendi.
 
Sahada Esed rejiminin saldırılarını görüntüleyen ANNA News adlı Rus haber kanalının askeri muhabiri, Han Şeyhun içerisinden görüntüler paylaştı.
 
ANNA News, Suriye'de bulunan Rus askeri güçlere yakınlığıyla biliniyor.
 
Yayınlanan görüntülerde Oleg Blokhin Han Şeyhun'un ele geçirildiğini, şu an Han Şeyhun caddelerinde gezdiklerini ve kuzeye doğru ilerlemeye devam edileceğini söylüyor.
 
Rusya'ya bağlı düzenli askeri güçlerin ve paralı askerlerin de sahada Esed rejimi güçleri yanına çatışmalara dahil olduğu biliniyor.
 
Rus askerleri ve medya mensupları, Esed rejiminin İdlib'e yönelik saldırılarında doğrudan yer alıyor.
 
Nisan ayı başından bu yana sürekli olarak artan Rusya-Esed rejiminin hava ve kara bombardımanları, yerini kapsamlı kara saldırısına bırakmıştı.
 
Hama kuzey kırsalından İdlib'e doğru ilerleyen Rusya destekli rejim güçleri, Han Şeyhun beldesini ele geçirmişti.
 
Türkiye, Rusya ve İran, 4-5 Mayıs 2017'deki Astana toplantısında, İdlib ve çevresini "Gerginliği Azaltma Bölgesi" ilan etmişti. Ancak son saldırılarla birlikte mutabakatın geçerliliğini yitirdiği ifade ediliyor.
 
Kaynak: Mepa News
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');