Sosyal Medya

Keşmir'de Silahların Gölgesinde Bayram

Cammu Keşmir'in başkenti Srinagar'da bazı Müslümanların bayram namazı için camilere Hint askerleri eşliğinde gitmesine izin verilirken, çok sayıda kişi evlerinden çıkamadı. Bayram namazı sonrası toplanan yüzlerce kişi 'Özgürlük istiyoruz' ve 'Hindistan geldiğin yere git' sloganları attı.Hindistan'ın, Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırma ve eyaleti ikiye bölme kararlarının ardından uyguladığı kısıtlamalar, Kurban Bayramı'nda da devam etti.
 
Yeni Delhi yönetimi, bayramın bugün kutlandığı Cammu Keşmir'de, sokağa çıkma yasağı, internet ve tüm iletişim erişiminin engellenmesi gibi kısıtlamaları sürdürdü. Cammu Keşmir'in başkenti Srinagar'da bazı Müslümanların bayram namazı için camilere Hint askerleri eşliğinde gitmesine izin verilirken, çok sayıda kişi evlerinden çıkamadı.
 
"HİNDİSTAN GELDİĞİN YERE GİT"
 
Camiye gidenlerden Cammu Keşmirli Habibullah Bhat, sağlığı kötü durumda olmasına ve ilerleyen yaşına rağmen bayram namazına gittiğini belirterek, "Hindistan bizi karanlık çağlara fırlattı ancak Allah bizimle, direnişimiz galip gelecek" dedi.
Bayram namazı sonrası toplanan yüzlerce kişi 'Özgürlük istiyoruz' ve 'Hindistan geldiğin yere git' sloganları attı.Cammu Keşmir polisince sosyal medyadan bayram namazının olaysız geçtiği açıklaması yapıldı.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.