Sosyal Medya

Filistinlilerin katlini mübah gören hahama 'bilgelik' ödülü verilecek

Yahudi olmayanların ve Filistinlilerin öldürülmesini mübah gören İsrailli haham Yitzchak Ginsburgh'a İsrail Eğitim Bakanlığı tarafından 'Tevrat ve Bilgelik' ödülü verilecek. Ginsburgh'un, 'El Halil Camisi Katliamı'nı gerçekleştiren fanatik Yahudi Baruch Goldstein'in en büyük destekçilerinden biriydi.İsrail yönetiminin,Yahudi olmayanların, özellikle de Filistinlilerin öldürülmesini mübah gören İsrailli haham Yitzchak Ginsburgh'a 'Tevrat ve Bilgelik' ödülü vereceği belirtildi.
 
İsrail Haaretz Gazetesi'nin haberinde, İsrail Eğitim Bakanlığı'nın, fanatik Yahudi haham Ginsburgh'a perşembe günü 'Tevrat ve Bilgelik' ödülü vereceği aktarıldı. Haberde, Ginsburgh'un, 'El Halil Camisi (Harem-i İbrahim) Katliamı'nı gerçekleştiren fanatik Yahudi Baruch Goldstein'in en büyük destekçilerinden olduğu bilgisi paylaşıldı.
 
Gazete, ödül törenine İsrail Eğitim Bakanı Rafi Peretz ile Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz'ın da katılacağını bildirdi. 
 
Baruch Goldstein'in 25 Şubat 1994'te gerçekleştirdiği ve tarihe 'El Halil Camisi (Harem-i İbrahim) Katliamı' olarak geçen saldırıda 29 Filistinli şehit olmuş, 150'den fazla kişi yaralanmıştı.
 
KUDÜS/AA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.