Sosyal Medya

Güncel

İngiliz web sitesi Bellingat com: PKK’nın kaderi, YPG'ye bağlı!

İngiltere'de yayın yapan Bellingat com. isimli popüler web sitesi, PKK'nın kaderinin YPG ve Rojava'da ortaya çıkacak statüye bağlı olduğunu yazdı. Site, Türkiye'nin sınırları içinde ve dışına aldığı önlemler sayesinde PKK'nın eylemlerinin azaldığını ve giderek küçüldüğünü öne sürdü.İngiltere'de yayın yapan Bellingat com. isimli popüler web sitesi, PKK'nın kaderinin YPG ve Rojava Kürdistan'ında ortaya çıkacak statüye bağlı olduğunu yazdı.

Web sitesi yayınladığı raporda, PKK ile Türkiye arasında yürütülen barış ve çözüm görüşmelerinin bitmesinin ardından, Türkiye'nin PKK üzerindeki saldırılarının  arttığını, daha fazla güvenlikçi yöntemlere başvurulduğunu, bu nedenle de hem Türkiye sınırları içerisinde, hemde sınır dışında, özellikle Irak'ta, PKK'nin savaş ve eylemselliklerinin azaldığını ve PKK'nın giderek küçüldüğü belirtildi.

 Web sitesi raporunda, şayet YPG'nin Suriye'de ki varlığını korumaya devam etmesi ve Rojava'nın mevcut statüsünün bozulmaması halinde, PKK'nın yaşama şansının olduğunu, bu nedenle de PKK'nın kaderinin YPG ve Rojava'nın statüsüne bağlı olduğunu kaydetti.

Ayrıca raporda, Türkiye'nin bu durumun farkında olduğunu, bu nedenlede bütün gücü ve imkanları ile Kuzey Suriye'de Kürtlere ait bir özerk bölgenin oluşmasına engel olmaya çalıştığı vurguladı.

 Bellincat com,2014 yılında, Eliot Higgins tarafından, Londra merkezli bir web sitesi olarak kuruldu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.