Sosyal Medya

Güncel

Akşener'in danışmanı Vedat Yenerer'den ırkçı paylaşım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in danışmanı Vedat Yenerer, ırkçı paylaşımlarla İHH İnsani Yardım Vakfı'nı hedef aldı.Eski gazeteci ve İYİ Partili Vedat Yenerer, Suriyelileri ve İHH İnsani Yardım Vakfı'nı hedef alan paylaşımda bulundu. Yenerer, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Arap sevici, El Nusra destekçisi İHH vakfında durmek yok. Şimdi de AKP desteğinde 2100 Suriyeli aileye buzdolabı, vantilatör ve fırın yardımı yapacağını bildirdi. Almanya'da kurulmuş olan İHH önce Türk vatandaşlarımızın ihtiyaçların görmeye başladığında saygı görecektir."

2019-07-03_13h52_38


Öte yandan Vedat Yenerer'in iddialarının doğru olmadığı biliniyor. İHH İnsani Yardım Vakfı, yalnızca Suriyelilere değil, Türk vatandaşlarına da sistemli bir şekilde yardımda bulunuyor. Vakıf, ülke içinde ve dışında ihtiyaç sahibi insanlar için düzenli olarak kampanyalar yürütüyor. 

İHH Genel Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz da, 1 Temmuz günü yaptığı paylaşımda “Yetim Gülerse Dünya Güler! @ihhinsaniyardim Yetim Destek Sistemi'yle sadece Türkiye'de 76 ilimizde 15 bini aşkın yavrumuza senelik 23 milyon ₺'yi aşkın destek veriyor. Yetimleri öz evladı bilen kıymetli hayırseverlerden Allah razı olsun..” ifadelerini kullandı.

2019-07-03_13h56_08

İYİ Parti'de Suriyelilere yönelik ırkçı demeçler veren birçok siyasetçi öne çıkıyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');