Sosyal Medya

Odatv’den Gül ve Davutoğlu iddiası!

Odatv, 2014 seçimlerinde seçime katılım oranı yüzde 89’u aşarken, bu seçimelerde ise yüzde 84’te kalmasının sebebini, 11. Cumhurbaşkanı Gül ve eski Başbakan Davutoğlu’nu destekleyenlerin sandığa gitmemesine bağladı. Buna örnek olarak da, seçime katılım oranının düştüğü Konya ve Kayseri’ye gösterdi.Dün yapılan yerel seçimlerin sonuçlarıyla ilgili eleştiri ve yorumlar sürüyor. Odatv, AK Parti'nin seçimlerde oy kaybetmesini, ‘Küskünler Hareketi'nin lideri olarak adlandırdığı 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tutumuna bağlıyor. Örnek olarak da, her iki liderin şehirleri olan Kayseri ve Konya'da bir önceki yapılan yerel seçime göre katılım oranlarının düşük olması.

Odatv'nin seçimlerle ilgili haberi şöyle:

KONYA VE KAYSERİ'DE
KATILIM ORANI DÜŞTÜ

Ekonomi ve beka tartışmaları arasında gidilen 2019 yerel seçimlerinde katılım oranı yüzde 84'te kaldı. 2014 yerel seçimlerinde bu oran yüzde 89'u aşmıştı.
Katılım oranının düştüğü iki il ise Konya ve Kayseri oldu.
Özellikle AK Parti içerisinde yeni parti kurulacağı iddiaları uzun süredir konuşuluyor. “Kırgınlar” veya “Küskünler” olarak adlandırılan bu grubun liderliğini ise 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yapacağı ileri sürülüyor.

‘GÜL VE DAVUTOĞLU'NU 
DESTEKLEYENLER SANDIĞA GİTMEDİ'

İki ismi destekleyenlerin ise AK Parti'ye oy vermek yerine seçimi boykot ederek sandığa gitmeyecekleri belirtiliyordu.
Konya ve Kayseri'deki katılım oranları da bu iddiayı kuvvetlendirdi.
2014 yerel seçimlerinde Ahmet Davutoğlu'nun memleketi Konya'da katılım oranı yüzde 90.1 olurken 2019 seçimlerinde katılım yüzde 84'e düştü.
Aynı şekilde Abdullah Gül'ün memleketi Kayseri'de 2014'te katılım oranı yüzde 90 iken 2019 seçimlerinde katılım oranı yüzde 85'e düşmesi dikkat çekti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.