Sosyal Medya

Abdülkadir Selvi: Kararsız seçmenin ağırlığının AK Parti seçmeninde

Ak Parti'ye yakınlığıyla da bilinen Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, "Muhafazakar Seçmende Sorgulama Başladı" başlıklı bir yazı kaleme aldı.Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:
 
Seçimlere sayılı günler kala kamuoyu araştırma şirketleriyle konuşuyorum. Son 2 haftadır kararsızların oranında bir azalma dikkat çekiyor. GENAR Araştırma’nın başkanı İhsan Aktaş kararsızların oranını yüzde 8-10 olarak söylerken, Optimar Araştırma’nın başkanı Hilmi Daşdemir, “Yüzde 6-7 seviyesine geriledi” dedi.
 
Muhalefette kararsız oranı düşük çıkıyor. Kararsız seçmenin ağırlığının AK Parti seçmeninde olduğu söyleniyor. Son 15 günde sayısı azalan kararsız seçmen de yine AK Parti seçmeni. Sandık yaklaştıkça, AK Parti seçmeni partisine dönüyor. Ekonomik kriz, partide yaşanan başbakan, belediye başkanları ve teşkilatlardaki değişimlerin etkisi ve davaya ilişkin birtakım kaygılar nedeniyle AK Parti’de belirli bir oranda kırgınlıklar ve küskünlükler oluşmuştu. Ancak seçim tarihi yaklaştıkça, AK Parti seçmeninin bir sorgulama içine girmesi dikkat çekiyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.