Sosyal Medya

Güncel

Muharrem İnce'nin Genel Başkan adaylığı için Kılıçdaroğlu'dan flaş hamle!

165 imzayla CHP'nin genel başkanlık adayı için Kılıçdaroğlu'yla yarışan Muharrem İnce'nin adaylığı tehlikeye düştü. Muharrem İnce, "İmza sıkıntım yok. Bu iddialara inanmayın" dedi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ise yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun mükerrer görünen 49 oyun, Muharrem İnce'ye yazılması ve İnce'nin adaylığının geçerli olması için Başkanlık Divanı'na başvurduğunu açıkladı..Parti tüzüğüne göre en az 127 delegenin imzasıyla CHP genel başkanlığına aday olunuyor. CNN Türk muhabiri Ünal Kaya'nın aldığı bilgiye göre Divan, Muharrem İnce'nin topladığı imzalardan 49'unun mükerrer olduğunu tespit eti.

İmzaların iptal edilmesi durumunda Muharrem İnce'nin adaylığı tehlikeye düşecek.

GÜRSEL TEKİN'DEN AÇIKLAMA

Tekin, "Aşılır. Aşılmayacak şey değil. Çoklu adaylarda zaman zaman bilerek ya da bilmeyerek imza verilebiliyor. Bu isimlere hangi ismi seçtiği sorulacak. Sayın Genel Başkan'ı da tanıyorum. Büyük ihtimalle sorun çözülecek." dedi.

DİVAN BAŞKANLIĞI: İNCELEME SÜRÜYOR

Kurultay Divan Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise imza incelemesinin sürdüğü ifade edildi.

MUHARREM İNCE'DEN AÇIKLAMA

İnce ise imza kriziyle ilgili olarak, "İmza sıkıntım yok. Divan Başkanı beni aday olarak çağırdı, konuşmamı yaptım. Ne imzası? Bırakın bunları. Sandıklar açıldıktan sonra görüşürüz" dedi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'DAN BAŞKANLIK DİVANINA BAŞVURU

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ise yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun mükerrer görünen 49 oyun, Muharrem İnce'ye yazılması ve İnce'nin adaylığının geçerli olması için Başkanlık Divanı'na başvurduğunu açıkladı. Tezcan, "Resmi açıklamayı Başkanlık Divanı yapacak ama iki adayımız var" dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.