Sosyal Medya

Güncel

Yangından bir tek kedisini kurtarabilen yaşlı adama Aile Bakanlığı el uzattı...

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde sobayı benzinle tutuşturmak isterken evde yangın çıkmasına neden olan yaşlı adam, alevlerin arasından itfaiye tarafından kurtarılan kedisiyle gözyaşları içinde evinin yanışını izledi. O duygusal anları Anadolu Ajansı muhabiri İlhami Çetin fotoğraf makinesi ile ölümsüzleştirdi. Görüntüleri gören Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yaşlı adama yardım edilmesi için talimat verdi...Ordular köyünde yaşayan 83 yaşındaki Ali Meşe, tek katlı ahşap evinde bulunan sobayı benzin dökerek tutuşturmak istedi. Bu sırada alevlerin birden parlaması üzerine çıkan yangını gören köy sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Yaşlı adam ve ailesi, apar topar dışarı çıkarak yangından kurtuldu. İtfaiye ekipleri de yangına müdahale etti.

kedi-amca2

İtfaiye ekipleri yangını söndürmeye çalışırken, her şeyini kaybettiğini zanneden yaşlı adamın yüzünde bir tebessüm belirdi. Çünkü itfaiye ekipleri yangından çok sevdiği kedisini kurtarmıştı.

kedi-amca3

Yangından kurtarılan kedisine sarılan 83 yaşındaki Ali Meşe, kedisini kucağına alarak gözyaşları içerisinde evinin yanışını izledi.

Ali Meşe ile eşi ve 2 çocuğunun yaşadığı ahşap ev, yangında kullanılamaz hale geldi.

kedi-amca4

Sobayı yakmak için benzin kullandığı esnada yangının çıktığını anlatan Meşe yaptığı açıklamada, "Sobaya benzin dökmüştüm ve sobanın parlamasıyla dışarı kaçtım. Dumanlar içinden eşim ve iki oğlum da evden çıktı. Evin bodrumunda bulunan 14 tavuktan 13'ü telef oldu." dedi.

AİLE BAKANI KAYA DEVREYE GİRDİ

Yaşlı adamın dramını basına yansıyan fotoğraflardan gören Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, konuya büyük ilgi göstererek ekibine Meşe Ailesi'ne yardım edilmesi talimatı verdi.

Sosyal medyada da konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakan Kaya, "Sobasını yakmak isterken çıkan yangında evini kaybeden Ali Meşe amcamız için hemen devreye girdik. Her türlü ihtiyacı giderilecek. Ali amcamızın evini onaracağız, o güne kadar da Bolu İl Müdürlüğümüz tarafından misafir edilecek. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

ewjhfewfweffggg

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.