Sosyal Medya

Güncel

Öldürülen teröristlerin hedefinde Ak Parti kongresi vardı!

Dün gece Ankara'da öldürülen teröristlerin kitlesel eylemi planlandığı, muhtemel hedeflerinin ise AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi olduğu öne sürülüyor.Başkentte polis ekiplerince düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen iki teröristin yabancı uyruklu olduğu tespit edildi. AA'nın haberine göre teröristlerin Ankara'da kitlesel terör eylemi planlandığı, muhtemel hedeflerinin ise AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi olduğu öne sürülüyor.

Ankara ve İstanbul'daki polis ekiplerinin, Emniyet İstihbarat Daire  Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirdiği operasyon kapsamında İstanbul'da  gözaltına alınan bir şüphelinin ifadeleri doğrultusunda Terörle Mücadele ve  İstihbarat Şubesi ekiplerince Etimesgut ilçesi Yapracık Mahallesi TOKİ  konutlarındaki adrese operasyon düzenlendiği öğrenildi.

Yabancı uyruklu oldukları belirlenen teröristlerin etkisiz hale  getirildiği evde yapılan aramada 2 kalaşnikof tüfek, 12 şarjör, çok sayıda el  bombası ve uzun namlulu silah mermisi ele geçirildi. Deliller inceleme yapılmak  üzere kriminal laboratuvara gönderildi.

DEAŞ üyesi oldukları değerlendirilen teröristlerin cesetleri ise Adli  Tıp Kurumuna kaldırıldı. Operasyon düzenlenen evin ise kısa süre önce bölgedeki bir emlakçıdan  kiralandığı belirlendi.

Teröristlerin Ankara'da kitlesel terör eylemi planlandığı, muhtemel  hedeflerinin ise AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi olduğu öne sürülüyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.