Sosyal Medya

Güncel

Mazlumların ve hayali olanların umut vatanı Türkiye

Sadece mazlum olanlar, mecbur olanlar değil bir hayali olanların da yurdu olan Anadolu, dünyanın umududur. Hiçbir uydurma tarih, hiçbir inkar, hiçbir siyasi hırs bu gerçeği gölgeleyemez. Türkiye faşist bir ırk beyliği değil, tarihi kökleri olan bir devlettir.Suriye'den yaşanan bu toplu göç, ne ilk ne de son olacak. Türkiye tarihi boyunca her zaman mazlumların umudur, ulaşmaya çalıştığı hedefi olmuş. Suriyeliler’e vatandaşlık verilmesiyle gündeme gelen bu tartışma bir daha gösterdi ki, gelen birkaç kişi yüzünden ülkesini batacak kadar aciz zanneden az bir kesim Türkiyeli, Anadolu’yu hâlâ anlamamış. Suriyeliler, rızkını azaltan yabancılar değil, rızkımızı arttıran hemşerilerdir.

1: Türkiye’ye gelenler ülkelerindeki savaştan kaçan hainler mi?

Her savaşını kaçanı vardır. Kaçanı olduğu gibi asıl hainler olan kaçandan beteri işbirlikçileri de vardır. İngiliz’ler İstanbul’u işgal ettiğinde İngiliz bayrağı sallayan İstanbullular gibi.

Çanakkale’den geçip (zaten başka yol yol yok) İstanbul Boğazı’na demirleyen düşman gemilerine çay içmeye gidenler gibi. Yunanlılar’a halı seren İzmirliler gibi. Polatlı’da düşmana evini açıp şarap ikram edenler gibi. Erzurum’da “Biz zaten Rus soyundan geliyoruz” diyen Esat Bey gibi. Anadolu da savaştan kaçan da oldu düşmanla işbirliği yapan hainler de oldu. Savaş bitti. Dünyanın en büyük medeniyeti Osmanlı şimdiki küçücük haritaya sıkışmayı kabul etti, dağıldı, yani yenildi, 600 yıllık toprakları büyük bir hezimetle paramparça oldu. Savaşan kahramanlar ancak bu kadarını (şimdiki haritamız) kurtarabildiler ve tarih kaçanları hainleri hiç yazmadı. Biz de zaten onları hatırlamak istemiyoruz.

Suriye savaşında ise durum bizim savaşmamızdan çok farklı. Kurtuluş Savaşı’na benzetmek analoji hatası olur kıyaslanamaz yani. Orada dışarıdan saldıran bir düşman yok. Seçim yapmak istediler, sabah bir kalktılar kendi orduları kendi halkına saldırmaya başlamış. Gelenlerin makul sebepleri var. Bu makul sebeplerden dolayı “kaçanlar” dersek haksızlık etmiş oluruz; “gelenler” demeliyiz.

2: Kendi ülkesinde savaş olan Suriyeliler niye geliyorlar?

A) Kendi ordusunun kendi halkına karşı başlattığı savaşa taraf olmak istemeyenler var. İç savaşta kendi halkına savaşmak istemiyorlar.
B) Neslin devam etmesi gerekiyor. Çünkü soykırıma karşı en etkili tedbir yer değiştirip aile kurmaya devam etmektir. Buna hicret denir, hicret edenlere de muhacir.
C) Kadınların ve çocukların savaştan uzaklaştırılması lazım. Bu durumda makul sayıda erkelerin bu kadın ve çocukların yanında olması gerekiyor.

3: Kaçmayın savaşın derken dürüst müyüz?

Gelenlerden şikâyet ediyor herkes. “Niye kaçtılar, savaşsınlar... “ vs. bir sürü şey söyleniyor. Gelenlerden “kaçanlar” diye şikâyet edenler “Savaşsınlar” dediklerine göre kalanları destekliyor olmaları lazım. Madem buraya gelenleri eleştiriyoruz öyleyse savaşmak için kalan Suriyeliler’i para, silah, yiyecek ve moral olarak destekliyoruz öyle mi?

4: Dilencilik yapan Suriyeliler ne olacak?

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki Atletico Madrid-PSV maçı öncesi Plaza Mayor Meydanı’nda dilencilere para atıp yerlerde süründüren taraftarları hatırlayın. O kadın dilenci grubunun çoğu Türkiyeliler’den oluşuyordu. Buradaki durum nedir şimdi, Avrupa’ya giden Türkiyeliler dilenci mi diyeceğiz?

Dilencilik küresel bir iş kolu. Paraya acil ihtiyaç ya da çaresizlikle ilgisi yok. O bir meslek. Her ülkede o mesleği icra edenler olduğu gibi Suriye’de de var. Dilencilerle mücadele, sosyal yardımla, destek olmakla, rehabilite ederek topluma kazandırmakla çözülecek basit bir olay değil. Dünyanın en köklü ve en eski mesleklerinden biri olan dilencilikle mücadele belediye ve polisin özel müdahalesiyle ancak geriletilebilir.

5: Suriyeliler vatandaş olursa bize ne gibi zararı olur?

Türkiye akşamları çadıra toplanıp günün ganimetini pay eden bir çete değil ki, insan sayısı artınca adam başı düşen para eksilsin. Türkiye bir devlettir ve kamplarda baktığı insanları hayat kazandırışa zaten ettiği masraf yerine katma değer üreten vatandaş kazanmış olur.

Yeni vatandaşlar yeni kan demektir. Yeni DNA demektir. Yeni kültür zenginliği, yeni mutfak zenginliği, yeni sanat ve zanaat yetenekleri demektir. Bütün bu yenilikler Türkiye kimliğine harmanlandığında hep birlikte kazanmış ve her anlamda zenginleşmiş oluruz?

Amerikan diye bir ırk yok ama dünyanın gözünü oyan 400 milyon nüfuslu Amerika diye bir ülke var.

Amerika, dünyanın her yerinden göç alıyor. Gelenler başka milletlerden ama kendilerine Amerikalı diyorlar. Çocukları Amerika’ya hizmet ediyor. Amerika dünyanın en zengin gen havuzu olan ülkelerden birisi. Bu sayede bilimsel ve sanatsal üretimde dünyanın en üretken ülkesi olarak büyümeye devam ediyorlar. “Türkiye Türklerindir” diyen ilkel kafaların aslıl yapmak istediği şey bu ülkeyi sürekli kendi içine kapanmış gen havuzu çökmüş, DNA frekansı ölmüş tembeller ve aptallar ülkesi haline dönüştürmek olmasın sakın? Bütün bilim adamları ittifak halinde şunu söylüyorlar: “Sürekli aynı ırktan evlenen insanların dünyaya getirdiği nesillerin zeka ve yetenekleri giderek geriliyor. DNA frekansı bir toplumun bütün marifetlerinin altında yatan en büyük güç.”

6: Esed yanlıları Türkiye vatandaşlığına geçen Suriyeliler için ne diyor?
Şam’da görev yapan BAAS yanlısı bir devlet görevlisi internet üzerinden şöyle bir yorum yayınladı. “Türkiye vatandaşlığına geçen Suriyeliler, Suriye için bir temizliktir. Onların ülkelerine karşı bu hainliği yeni değil. Suriye kuruduğundan beri kendileri Osmanlı hissediyorlardı zaten. Onlar hiçbir zaman kendilerini Suriye’ye ait hissetmediler. Gitsinler ki Suriye bunlardan temizlensin.”

BAAS kendisi eleştirişken bile Suriyeliler’in aslında 550 sene boyunca Osmanlı olduğunu yani Türkiyeli olduğunu ifade ederken biz neyi tartışıyoruz?

dirilispostasi.com

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');