Sosyal Medya

Güncel

Sarkozy'den sığınmacı çıkışı

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, Avrupa'daki sığınmacı sorununun Fransa'nın kültürel değerlerine zarar verdiğini savundu.Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, Avrupa'daki sığınmacı sorununun Fransa'nın kültürel değerlerine zarar verdiğini savundu.

Fransa kiliseler ülkesi, sığınmacılar buna saygı duymalı' Eski Fransa Cumhurbaşkanı ve ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler Partisi lideri Nicolas Sarkozy, "Fransa Hristiyan gelenekleri olan, kiliseler, katedraller ve manastırlar ülkesidir. Burada yaşamak isteyenler buna saygı duymalı" dedi.

AA'nın haberine göre; Lille kentinde düzenlediği mitingde konuşan Sarkozy, sığınmacı sorununun toplumda rahatsızlık yarattığını belirterek, "Kitlesel göç Fransa'da bir şeylerin iyi gitmediğini gösterdi ve bu konuda bir bilincin oluşmasına neden oldu" diye konuştu.

Fransa'da din ve devlet işlerinin ayrılmış olmasına karşın Hristiyan kültüründen kopmadığını söyleyen Sarkozy, "Gelecek yıllarda Fransa, Fransa olarak kalacak mı? En temel, en büyük meselemiz bu. Bu mesele aramızdaki sözde ilericileri rahatsız etmiyor ama halkı rahatsız ediyor" ifadesini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.