Sosyal Medya

Güncel

Davutoğlu PKK’yı işaret etti

Ankara saldırısında yaralananları ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, "Bu hain saldırının kaynağı açık şekilde tespit edilmiştir. Kaynağın tespitini müteakip TSK Kuzey Irak’ta kapsamlı operasyon gerçekleştirdi. Bölücü terör örgütünü işaret eden neredeyse kesinleşmiş bulgular var" dedi.Başbakan Ahmet Davutoğlu, İbni Sina Hastanesi’ne giderek Ankara'daki saldırıda yaralananları ziyaret etti. Ziyareti sonrası basına konuştu:

“Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir. Evine gitmek için otobüs bekleyen, arabalarıyla sevdiklerinin yanına giden insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler insan olamazlar. Barbarlığın en alçakçasını yapmışlardır. Kesinlikle hedeflerine ulaşamayacaklar.

İdeolojik gerekçesi ne olursa olsun, bu saldırının bütün toplumu hedef aldığını bütün çevrelerin söylemesi önemlidir.

Terörist ya da teröristler üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Bu hain saldırının kaynağı açık şekilde tespit edilmiştir. Fail ve arkasındaki güçler açıkça ortaya konacak ve tespit edilecektir. Bütün bir ağ ortaya çıkarılıyor. Elimizdeki bilgileri paylaşırken ondan dikkatli oluyoruz.

Türkiye 23 Temmuz’dan bu yana pek çok terör örgütüne karşı mücadele ediyor. Hâlâ terörü mazur göstermek çabasında olanların millete hesap vermesi gerekiyor.

Kaynağın tespitini müteakip TSK Kuzey Irak’ta kapsamlı operasyon gerçekleştirdi. Bölücü terör örgütünü işaret eden neredeyse kesinleşmiş bulgular var.”

Kaynak: Al Jazeera

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.