Sosyal Medya

Coğrafyamız

Tahran’a Mcdolands açılıyor!

İran’da Batı’yla varılan nükleer anlaşmanın ardından Batı kültürüne çok çabuk alışan İranlılar, fast food zinciri McDonald’s’ın Tahran’da şube açılışını bekliyor. Eskiden mecliste İran sokakları ve neredeyse birçok gösteride söylenen “Kahrolsun Amerika” sloganları artık İran’da tarihe karışmış durumda.ABD, İran’ı nükleer programından vazgeçirmek için sıkı ekonomik yaptırımlaruyguladığı İran’da değişim rüzgarları erken geldi.
 
İranlılar, 5+1 ülkeleri arasında varılan nükleer anlaşma kapsamının ardından,fast food zinciri McDonald’s’ın Tahran’a şube açmasını beklemeye başladı.
 
İranlı gençler, Tarhran’da açılacak olan McDonald’s için çok memnun olduklarını dile getirirken İran’da değişimin çok hızlı geliştiği görülüyor. 1990’larda Tahran’da McDonalds’ın bir şubesini açma girişimleri, radikal öğrenciler tarafından düzenlenen saldırılar sonrasında engellenmişti. 
 
Öte yandan McDonald’s’ın resmi internet sitesinde de İran’da şube açmak isteyenler için başvuru formu yayınlanması, fast food zincirinin Tahran’a geleceği ihtimalini güçlendirdi. McDonald’s yetkilileri, İran’a şube açma konusunda henüz ellerinde belirli bir tarih olmadığını açıkladı.

(islahhaber)

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.