Sosyal Medya

Makale

Küresel Finans Çetesinin Erdoğan Rahatsızlığı!

Amerika’nın önemli dış politika yayın kuruluşlarından Foreign Policy’de dün Henry J. Barkey imzasıyla çıkan bir yazıda ‘’Ne olursa olsun Erdoğan seçimi kazanmak zorundadır’

 Bu başlık, üç şey söylüyor

1-Seçimi Erdoğan’ın kazanacağını onlarda anlamış.

2-Erdoğan muhaliflerini şimdiden seçimlere gölge düşürmek için hazırlıyorlar. Seçim sonuçlarında Erdoğan güçlü çıkarsa, bu tür kampanyalar olursa şaşırmayın.

3-Dünya çapında, Türkiye halkının özgür iradeleriyle verecekleri karara gölge düşürmek için bir algı yaratmak istiyorlar.

08-12-2017 tarihinde eski CİA yetkilisi Graham Fuller açıklamasında ‘’ Erdoğan 2019 seçimlerinde Amerika’ya kafa tutmanın bedelini ağır ödeyecek’’ demişti.

Sayın devlet Bahçeli’nin talebiyle erkene alınan seçim kararı, 2019 seçimlerinde Erdoğan’a ağır bedel ödetme planları yapanların heveslerini kursağında bırakınca, daha olmamış seçim sonuçları hakkında şimdiden şüphe yaratmaya çalışıyorlar.

Aslında Erdoğan’a olan düşmanlıkların temel nedeni; Erdoğan’ın temsil ettiği değerlere, ülkesini kalkındırma hedeflerinedir.

Erdoğan’a olan düşmanlıkların önemli başka bir nedeni ise; artık eskisi gibi devlet içindeki bürokraside kullanacakları kimseyi bulamadıkları anlaşılıyor. Bakın bu rahatsızlık Henry’nin yazısına şu şekilde yansımış ‘’Erdoğan’ın etkisi bürokrasinin her seviyesine nüfuz etmiş bağımsızlığını kaybetmiş’’

Erdoğan’a bedel ödetmek için kullanacakları unsurlar arasında bir takım bürokratlarda olacaktı her halde değil mi? Şimdi bu bürokratları bulamayınca ‘’Erdoğan bürokrasinin her seviyesine nüfuz etmiş’’ öylemi? Sormak lazım, siz mi nüfuz edecektiniz Sayın Henry?

Öyle anlaşılıyor ki, bu seçim perde önünde, Türkiye’de ki siyasi partiler arasında olacak ama perde gerisinde ise; kalkınmak isteyen Türkiye ile onu yolundan döndürmek isteyen küresel güçler arasında olacak. Bu seçim, sömürü düzenin kurumu olan İMF ile Türkiye’nin seçimi olacak.

Bay Henry J. Barkey, daha önceki yazılarınızdan sizi iyi tanıyoruz. Sizin küresel finans elitlerin önemli sözcülerinden olduğunuzu biliyoruz.. Küresel güçler her zaman sözünü geçirecekleri zayıf liderlerden hoşlanırlar. Çünkü onları borçlandırarak boyunduruk altına almak isterler.

Boşuna umutlanmayın. Türkiye halkı size bu fırsatı vermeyecek…

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');