Sosyal Medya

Makale

Hüzün Yağıyor Kalbimin Coğrafyasına

Müslüman halkların coğrafyası asırlardır kanıyor. İnsanlar kan ırmağında sürükleniyor. Tüm ihanetler, alçaklıklar, vicdansızlıklar üstümüze boca ediliyor. Emperyalist kafirler Müslümanı Müslümana kırdırıyorlar, daha fazla ölmemizi istiyorlar. Her şey üstümüze yıkılıyor. İnsanları yeni sorunların içine kilitliyorlar. Açılan her kapı ihanetin kapısı oluyor kan tacirleri, İslam düşmanları kanser hücresi gibi sarmış coğrafyamızı.

 

Bulutlar siyaha çaldı, gökler karalar bağladı. Acı bir kök tadı yayılıyor içimizin katmanlarına. Rabbim sana sığınıyoruz. Tek dayanağımız sensin. Ey Rahman, Rahim, Müntakim ve Kahhar olan Rabbimiz ayaklarımızı senin yolunda sabit kıl…

 

Hangi savaşın mağlubu, hangi acının sızısıyız?

 

Korkunun ve ümidin çıldırtan anaforundu günahlarımız ve sevaplarımızla bekliyoruz. Sana karşı mahcubuz Rabbim…

 

Ortadoğu tepeden tırnağa kan. Zeytin gözlü Filistin’in çocukları sapanlarını vicdanımıza doğrultmuş öylece bekliyor… Gittikçe koyulaşan rüyalarımız kabusa döndü..

 

Şu yeryüzünde alçakça yalanların adına siyaset deniyor. Bu kirli siyaset adı altında insan haklarından, adaletten, eşitlikten, hukukun üstünlüğünden gibi palavralardan bahsediyorlar… Bunların hepsi modern çağ masalları… İmanı diri olanlara muvahhid Müminlere yutturamazsınız, bu cicili-bicili laflarınızı. Tüm bunlar sizlerin kullandığı zulüm maskelerinizdir..

 

Mazlum halklar öfkeli, bu öfkeleri yumruklarının bütün kıvrımlarında dolaşarak inecek bir gün bu martavallarla zulümlerine devam eden müstekbirlerin başına… Adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yokluğun ve yoksulluğun öfkesidir bu kabaran…

 

Kıyıya vuran, kıyıya yalvaran mülteci cesetlerinin ahları bir gün devirecek bu zalimleri… Açlık, sefalet, zorbalık, dayatılan halkların öfkesini hesaba katınız..

 

Hüzünlerimiz dünyayı kucaklıyor.. Yüreğimiz hasretin kızgın örslerine vuruyor. /Yalnız hüznü vardır kalbi olanın./ Unutmayın.

 

Yoksulluk ve acı, sevda ve kavga en yaman ve lakin en muhteşem arkadaşımızdır.

 

Hüzünlerden yapılmış akkor kelimeler sürüyoruz yaralarımıza şu kirlenen yeryüzünde, şu kirlenen dünyada, şu sağır gezegende, ateş nasıl bir kalbi kavurur, yakar yüreği, gör Arakan’da… Müslüman kanı üzerinden yani bir dünya oluşturmaya çalışanları iyi tanıyın..

 

İçimin meydanlarından dışımın sokaklarına doğru yürürken yüreğimin en kuytu yerinde sürekli hüzne rastlıyorum. Siz zevkperestler, dünyaperestler yalanlarınızla eğlenmeye kötülüğü kutlamaya devam edin. Kainatın şaşmayan terazisi hepimizin ortak kaderi. Gün gelecek hayat solacak iyilik kötülük o şaşmaz terazide yerini alacak. Her canın hükmü boynuna asılacak yalan bitecek hakikat kazanacak. Dünya hayatının içi samanla dolu korkulukları olan insanlar kaybedecek… Anlamlı hüzünlerin sahipleri muvahhid Müminlerden Allah hüznü giderecek. Hamdolsun Rabbimize…

 

Hüzün kaygılara duyarlı kıldı bizleri kendi kabuğunu kıran tohum gibi toprağın ortasına saldı.. Yağmurların serinliğine, rüzgarın hoyratlığına razı olduk..

 

Rabbimize teslim olduk..

 

Ne kadar acılara daldık yürüdüğümüz yolda. Beslediğimiz her sevgi ucunda umulmadık bir hicranın tohumunu büyüttü nice solgun vedalar besledi bünyesinde.. Nice kardeşlerimizi kaybettik… Değil mi ki dostum, bahar koynunda sakladığı her çiçekle göğsünde gezdirdiği her kelebekle sonbaharın hüznünü koyulaştırıyor…

 

Hüzün kalbimize konuk olunca varlığın iniş çıkışlarına karşı savunmasız kalıyor insan… Ama konforların uzağındayız, yüzümüz vahyin ışığına daha duyarlı hale geliyor hüznün ikliminde..

 

Hüzün yağmur gibi yağıyor, varlığın sınırlarına dokunduruyor kalbimizi. Zamanın duvarlarında parçalıyoruz geçici emellerimizi..

 

Ey hüzün biliyorum ki sen, ayağıma yapışmış kırık cam parçalarısın yürüdükçe tüketiyorsun beni ve ben tükendikçe duygularım keskinleşiyor. Tükendikçe, bittim dedikçe sana daha çok yaklaşıyorum Rabbim…

 

Hüznüm olmasaydı ruhum, bedenimde uyuyakalacaktı, kendimi kendime hapsetmiş olacaktım…

 

İyi ki varsın hüzün...

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.