Sosyal Medya

Makale

28 Şubat Tiyatrosu

28 Şubat aslında bitmiş gitmiş bir vaka; konuşmanın çok bir anlamı yok. İbret olsun diye çıkarılacak bir ders de yok. Tarih boyunca süregelen hak batıl savaşında Müslümanların yaşadığı rutin eziyetlerden biriydi.

28 Şubatta Müslümanlar büyük bir zulüm yaşadı ve aşağılandı ama bugün Suriye, Irak, Arakan ve Afrika’nın birçok yerinde diğer Müslümanların yaşadıkları karşısında 28 Şubat’ta yaşanan eziyetleri konuşmak biraz ayıp kaçar.

Fakat iktidardakilerin ve iktidara yakın olanların televizyonlarda arzı endam edip 28 Şubat’ta nasıl zulüm gördüklerini ballandıra ballandıra anlatmalarını görünce bu yazıyı yazmaya mecbur hissettim kendimi.

Bu ülkede, mağdur sıfatıyla 28 Şubattan şikâyet edecek en son güruh Ak Partililerdir.

28 Şubatta neler yapıldığını anlatmaya gerek yok; bin yılda sürse İslam’la ve Müslümanlarla sürecek bir savaşın adımıydı. Hatta sokaklarda İslam’ın tüm sembollerini silmeye kadar gittiler ama güçleri yetmedi. Tabi, bu ülkenin hazinesinin nasıl boşaltılıp çalındığını anlatmaya gerek yok.

Askerinden siyasetçisine, gazetecisinden bürokratına, akademisyeninden işadamına, yabancı misyon şeflerinden bir kısım STK’lara kadar binlerce insan bu kirli çarkın/tezgahın içindeydi.

Hal böyle iken; Ergenekon ve Balyoz davalarında onca general eski Genelkurmay Başkanını bile içeri tıkmaya, anayasayı değiştirmeye, 90 yıllık sistemi değiştirmeye muktedir olan Ak Parti İktidarının 28 Şubat müsebbiplerinden bir tekine bile yaptıklarının hesabını sormaması affedilebilir bir durum değildir.

Ergenekon ve Balyoz davaları yeniden görülüp yargılananlar beraat edip görevlerine dönerken; mağdur oldukları gerekçesiyle kendilerine tazminat olarak milyonlar ödenirken; 28 Şubatta mahkûm olmuş, ceza almış insanların bu davalarının düşürülüp yeniden yargılanmaması iktidardaki siyasilerin ayıbıdır.

Bir diğer ayıp ise İslami STK’larındır:

Her platformda 28 Şubat’a lanetler yağdıran İslami camialar, en azından siyasi iktidara baskı uygulayıp davaların yeniden görülmesini sağlayamazlar mıydı?

Bugün düne göre geçtir ama yarına göre erkendir. Zararın neresinden dönülürse kârdır.

28 Şubat mağdurlarına hakları iade edilmelidir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.