Sosyal Medya

Makale

Seyyar Köfteci

Portekiz futbol ligi takımlarından Benfica kulübünün arması kartaldır. Benfica kendi sahasında oynadığı maçlar öncesindeki seremonide kulübün maskotu olan akbaşlı kartal, eğiticisinin kolunda gözleri kapalı olarak sahaya getirilir. Akabinde gözleri açılan, kuyruğuna renkli kurdeleler bağlı kartal uçar ve sahanın ortasında hazırlanan Benfica logosunun üzerine konunca tezahürattan yer gök inler.

Ülkemiz takımlarından kartal armalı Bjk’li yöneticiler bundan haberdar olunca derhal o kartal eğiticisiyle irtibata geçerler ve 65.000 dolara ülkemize getirirler. Kuyruğuna siyah beyaz kurdeleler bağlı kartal, on gün boyunca yüzlerce kez başarıyla İnönü stadının ortasındaki BJK logosunun üzerine iniş yapar. Bu tekrarlanan başarılı denemeler yöneticileri yapacakları gösteri konusunda umutlandırır.

Beklenen gün gelir. Tribünler tıklım tıklım doludur. Kolunda kartalla eğitici görününce tribünler coşku seline kapılır. Sonrasında amigolar seyirciyi susturur. Kuyruğuna bağlı siyah beyaz kurdelelerle gökyüzünde süzülen akbaşlı kartal, sahanın ortasındaki platforma yöneleceğine deniz tarafındaki tribünleri aşıp seyyar köftecilerin tezgâhına pike yapar. Bu beklenmedik ziyaretten ürken seyyar köftecilerin ve kokoreççilerin imdadına döner bıçaklı bir taraftar yetişir. BJK’li yöneticiler, kartal eğitmenine, ufak bir ayrıntı gibi görünen köftecilerden bahsetmemesi pahallıya mal olmuştur. Kartal bu kez alıştırıldığı sahte yeme değil de fıtratı icabı et kokusuna yöneldiğinden tezgâh bozulmuştur.

Son yüz yıldır bu topraklarda mecbur tutulan fıtrat karşıtı modern eğitim projesi, ürkek ve yönlendirilmeye müsait kent insanı oluşturdu. Bunların çokluğu toplum mühendislerinin iştahını kabartmaktadır. Ama her şeye rağmen dev bütçeli oryantalist projelerin ülkemizde istenilen sonuçları verememesinin nedeni, halkımızın aydınlarımız(!) kadar dinine ve toprağına yabancılaşmamasıdır.

Halkımız alın terine faizi karıştırmadığı, iffetini koruduğu, tüketime değil de yardımlaşmaya yöneldiği ve Ahiretteki hesaba inandığı sürece toplum mühendislerinin dev bütçeli fitnelerini boşa çıkaracaktır. Modern eğitim mağdurlarına gelince onlar ancak zihinlerine yerleştirilen korkulardan akbaşlı kartal benzeri fıtratlarına yani fabrika ayarlarına dönünce, tezgâhı bozacak ve tüm sömürülenlere ümit kaynağı olacaklardır. Zira İslam fıtratı, bastırılır, saptırılır, manipüle edilir, ama insan dinine sırt dönmedikçe asla yok edilemez. Yok edilemediği sürece de ondan ümit kesilmez.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');