Sosyal Medya

Güncel

Teröristler savcıyı vurduktan sonra onu kalkan yapmış!

DHKP-C'li teröristlerin Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı başından vurduktan sonra vücudunu polise karşı kalkan olarak kullandığı ortaya çıktı.DHKP-C'li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, 6. katta bulunan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın odasına girer girmez kapıyı kilitledi. 
 
SAVCI PANİK BUTONUNA BASTI
 
Bu esnada Kiraz’ın panik butonuna bastığı ama kapı kilitli olduğu için özel güvenlik görevlilerinin içeriye giremediği belirtildi. Saldırgan teröristler de kapının zorlanması üzerine iki el ateş etti. Teröristlerin adliyeye C kapısından sahte avukat kimliğiyle giriş yaptıkları tespit edildi. Avukat kimlikleri nedeniyle teröristlerin x-ray cihazından geçmedikleri, üst araması yapılmadığı öğrenilirken, görüntülerde Şafak Yayla’nın kolunun altında avukat cübbesi olduğu belirtildi. Teröristin silahı da bu cübbenin içine sakladığı ihtimali üzerinde duruluyor. Öte yandan teröristlerin Kiraz’ın odasına iki adet de bomba yerleştirdikleri iddia edildi. Müdahale esnasında duyulan ilk patlama sesinin de bu bombalardan birinin patlatılması sonucunda olduğu öne sürüldü. 
 
SLOGNAN ATIP ATEŞ ETTİLER
 
8 saat süren krizde teröristlerin müzakere heyetiyle iki kez kopma noktasına geldiği öğrenildi. Bu anlarda polisin iki teröriste ‘isteklerinizi yerine getirmek için zamana ihtiyacımız’ var sözleri müzakerenin sürmesini sağladı. Ama 20.15 sıralarında telefon açıkken teröristler bir anda slogan atmaya başladı ve savcıKiraz’ı vurdu. Silah sesleri üzerine polis operasyonu başlattı ve ‘korteks’ adı verilen bir patlayıcı ile odanın duvarını patlattı. Bir grup polis de kilitli kapıyı kırarak içeri girdi. Teröristlerin kafasından vurdukları Kiraz’ı önlerine alarak kendilerine siper yaptıkları öğrenilirken, kalkanlarıyla odaya giren polisin savcıKiraz’ı oturduğu sandalyenin üzerinden çekerek aldıktan sonra iki teröriste iki taraflı ateşe açtıkları belirtildi. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.