Sosyal Medya

Güncel

478 yolcusuyla yanıyor

Yunanistan'dan İtalya'ya gitmek üzere yola çıkan yolcu gemisinin Adriyatik denizinde yanmaya başladığı belirtildi. Yolcu ve araç taşıdığı belirtilen feribotu kurtarmak için 7 geminin operasyon başlattığı ifade edilirken, şuana kadar 150 yolcunun kurtarıldığı kaydedildi. Feribotun yanma nedeni ise henüz bilinmiyor.Adriyatik denizinde seyreden feribottaki yolcular için kurtarma operasyonu başlatıldı. Feribotta 54 Türk vatandaşı da bulunuyor.Yunanistan'dan İtalya'ya gitmek üzere yola çıkan Norman Atlantic isimli, yolcu ve araç taşıyan feribot bir anda yanmaya başladı.  AP'nin haberine göre yakınlarda bulunan gemilerden, Yunanistan'ın Korfu adası açıklarında yanan feribottan yolcuların tahliyesi için kurtarma çalışmalarına katılması istendi. 

54 Türk vatandaşı da var

İtalyan bandıralı 'Norman Atlantik' isimli feribot Yunan ANEK firmasına ait. 200 kadar araç bulunan feribotta, 54 tane de Türk vatandaşı bulunduğu belirtiliyor. 

103 kişi kurtuldu

İtalya ve Arnavutluk açıklarında meydana gelen gemi kazaları ile ilgili açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Yunan bandıralı gemide 54 Türk yolcu olduğunu belirtti. Elvan şöyle konuştu;

"480 civarında yolcusu olduğu ifade ediliyor. Yine bizim Pire Başkonsolosluğumuzdan aldığımız bilgiye göre 54 Türk yolcusu olduğu ifade ediliyor. Bununla ilgili gerekli takip işlemlerini yürütüyoruz. İtalyan makamlarından aldığımız bilgiye göre 103 kişi kurtarılmış durumda. Bu konudaki gelişmeleri takip ediyoruz. Yunanistan'da da bu konu ile kriz masası oluşturulmuş durumdu. Bakanlık olarak yakından bu konuyu takip ediyoruz."

Yunanistan kanalı NERIT'in haberine göre, yanan feribot, 478 kişiyi taşıyor. 7 geminin, yanan feribotu söndürmek ve yolcuları kurtarmak için operasyon başlattığını duyuran kanal, en az 150 yolcunun kurtarıldığını belirtti. Şiddetli rüzgar ve denizin dalgalı olması sebebiyle gemilerin feribota yanaşmakta güçlük çektiği kaydedildi. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.