Sosyal Medya

Coğrafyamız

Komutan cephede

Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, Azerbaycan-Ermenistan cephesindeki mevzileri ziyaret etti, nöbet tutan askerlere moral verdi.Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı, sık sık Azeri askerlerin şehit haberlerinin geldiği Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret etti. Aksakallı, Savunma Bakanlığının davetlisi olarak geldiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de üst düzey askeri yetkililerle gerçekleştirdiği temasların ardından cephe hattına gitti.

ÖN MEVZİLERİ İNCELEDİ

Aksakallı'ya, ziyaret ettiği askeri birlikte, ordunun savaş hazırlığı, askerlerin durumu ve son yıllarda orduda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Aksakallı, daha sonra Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki ön mevzilere giderek burada nöbet tutan Azerbaycanlı askerleri ziyaret etti ve mevzilerde incelemelerde bulundu. Dürbünle Ermeni işgali altındaki bölgeleri izleyen Aksakallı'ya, cephe hattında yaşanan gelişmeler ve Ermeni tarafının yaptığı ateşkes ihlalleri anlatıldı.

TÜRK ASKERİ YENİLMEZ

Burada askerlere hitap eden Tümgeneral Aksakallı, 'Sizinle gurur duyuyorum. Hem sizin moralinizi hem de ordunuzun askeri araç ve gereçleriniçok iyi buldum. Türkiye her zaman Azerbaycan'ın yanındadır. Azerbaycan ve Türk askeri yenilmezdir" dedi.


 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.