Sosyal Medya

Güncel

PKK'dan Van'da irşad cinayeti

Van'da çevresini sürekli İslamı anlattığı için PKK/HDP'liler tarafından sık sık tehdit edilen 65 yaşındaki adam dün akşam sokak ortasında öldürüldüPKK/HDP’lilerin Kobani bahanesiyle Doğu ve Güneydoğu’nun birçok ilinde eş zamanlı olarak Müslüman Kürtlere yönelik başlatılan saldırılar devam ediyor.

Van'da dün akşam saatlerinde 65 yaşındaki Muhammed Latif Şener, evine doğru giderken arkasında kendisine yanaşan ve PKK’li oldukları ifade edilen kişiler tarafından katledildi.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Şener’in yakınları, kendisinin sürekli çevresine İslam’ı anlattığı için PKK/HDP’liler tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Yakınları, “65 yaşındaki bir Pir-i Faniyi arkadan yanaşarak kalleşçe katledeceklerini hiç düşünememiştik.” diye tepki gösterdi. 

İlkha'nın haberine göre Şener’in İslami aile yapısının çevresindeki PKK’lileri rahatsız ettiğini söyleyen yakınları, “sürekli onlarla tartışırdı. Rahmetlinin damadı da İslam için şehit olmuş olması PKK/HDP’li çeteleri çok rahatsız ediyordu. Bundan dolayı kendisini de sürekli olarak tehdit ediyorlardı. Ancak bu kadar alçalacakları, 65 yaşındaki bir pirifaniyi arkadan yanaşarak kalleşçe katledeceklerini hiç düşünememiştik.” İfadelerini kullandılar.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.