Sosyal Medya

Dünya

100 eski kamu çalışanı tutuklandı

New York'ta, aralarında polis ve itfaiye memurlarının da bulunduğu 100 eski kamu görevlisi, sahtecilik nedeniyle tutuklandı ABD'nin New York kentinde 100 eski kamu çalışanı, sahtecilik suçlamasından tutuklandı.

Manhattan Bölge Savcısı Cyrus R. Vance Jr'nin ofisinden yapılan açıklamada, New York Belediyesi'ne bağlı çalışan, aralarında polis ve itfaiye memurlarının da bulunduğu 100 kamu görevlisi, devletten sakatlık yardımı alabilmeleri için psikiyatrik sorunları olduğu gerekçesiyle sahte rapor aldıkları bildirildi.

Savcının açıklamasında, müfettişlerin izlediği 100 kamu çalışanının sahtecilik suçlamasıyla tutuklandığı belirtilirken, tutuklananlar arasında Dedektifler Yardım Birliği çalışanı emekli bir emniyet memurunun ve Long Island Raild Road'ta çalışan 32 demiryolu işçisinin de bulunduğu kaydedildi.

İş kazası sonucunda sakatlandıklarını iddia eden demiryolu çalışanlarının son iki yıl içinde, spor salonlarına gittikleri, golf ve tenis oynadıkları, 643,7 kilometrelik (400 mil) bisiklet yarışına katıldıkları iddia edildi.

Mahkemeye çıkarılan zanlılardan bazıları, suçlamaları reddederek, kefaletsiz serbest bırakılmalarını istedi.

 

AA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');