Sosyal Medya

Tahrir'e doğru yürüyüş başladı

Mısır'da geniş çaplı gösteriye hazırlanan darbe karşıtları, Tahrir Meydanı'na doğru yürümeye başladı.Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak'ın çağrısıyla, Tahrir Meydanı'nda "Kahire Devrimin Başkenti" adı altında geniş çaplı gösteri için kentin farklı noktalarında toplanan darbe karşıtı gruplar, öğle namazı sonrasında meydana doğru yürüyüşe geçti.
 
Ülkenin bir çok kentinden darbe karşıtı grupların da gösteriye katılmak amacıyla başkent Kahire'ye gelmeye devam ettiği belirtildi.
 
"Orduya destek gösterisi"
 
Öte yandan Mısır'da ordunun yönetime müdahalesini destekleyen gruplar da sabah saatlerinden itibaren ülkenin 1973'te İsrail'e karşı kazandığı "6 Ekim Zaferi"nin kutlamak için Tahrir Meydanı'nda toplandı.
 
Zırhlı araçlar ve dedektör köpeklerin de kullanıldığı yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydanda toplanan bu gruplara, ordu bandosu da milli marşlarla destek veriyor.
 
Ordu destekçilerinin gösterileri dolayısıyla, meydanın yakınındaki Mısır radyo ve televizyon binası ile Nil Köprüsü'nde, Mısır bayrakları ve "Zaferin 40. yılı dolayısıyla" hazırlanan flamaların asıldığı görüldü.
 
Çevresinde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Tahrir Meydanı'nda orduya ait helikopterler ve savaş uçakları da gösteri uçuşu yapıyor.
Kaynak: AA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.