Sosyal Medya

Mustafa Yaman iddialara ilişkin konuştu: Kamuoyuna yanlış aksettiriliyor

Vali Mustafa Yaman, İçişleri Bakanlığı'nca terör soruşturması kapsamında görevden alınan Ahmet Türk'ün gündeme getirdiği ve sosyal medyada yer alan 'Mardin'e gelen Cumhurbaşkanı ve bakanlara hediyeler alındı' iddialarıyla ilgili konuştu.Mustafa Yaman, "Mardin Büyükşehir Belediyesi ve başkanı olarak bizim dönemimizde hiçbir dönemimizde kişiye özel yüksek meblağlı bir hediye verilmemiştir. Bu ne bizim devlet geleneğimizde nede büyüklerimizin böyle bir şeye ihtiyaçları vardır. Onlar da zaten böyle bir şeyi kabul etmezler. Bu tamamen iftiradır" dedi.
 
Vali Mustafa Yaman, İçişleri Bakanlığı'nca terör soruşturması kapsamında görevden alınan Ahmet Türk'ün gündeme getirdiği ve sosyal medyada yer alan 'Mardin'e gelen Cumhurbaşkanı ve bakanlara hediyeler alındı' iddialarıyla ilgili konuştu.
 
Yaman, "Şehre gelen heyetlere zaman zaman bu şehirde üretilen telkari gibi ürünler, rozetler sembolik olarak veriliyor. Bunlar da çok yüksek meblağlar değil. Bundaki amaç terörle olan mücadeleyi sekteye uğratmak, teröre destek veren unsurlara destek vermek ve bir şekilde terör adına itibar suikastı yapmaktır. Buna müsaade etmeyeceğiz. Söylenen her şey yalan ve yanlış. Oradaki faturaların hepsi heyetlere verilen sembolik hediyeleri ihtiva eden faturalardır. Ekinde teklif mektupları onaylar var. Bunların hepsi de Sayıştay tarafından hem de mülkiye başmüfettişliği tarafından incelendi. Türkiye’de en az ödeneği kullanan büyükşehir belediye başkanvekiliyim. Bu da teftiş raporunda var. Devlet büyüklerimize hiçbir özel hediye verilmemiştir. Zaten görülecektir. Bir algı yapılıyor. Bu algıda dosya tamamen verilse ortaya çıkacak" dedi.
 
'ZİYARETLERDE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR KAMUOYUNA YANLIŞ AKSETTİRİLİYOR'
 
Vali Yaman, bazı bakanların esnaf ziyareti sırasında çekilen fotoğrafların kamuoyuna yanlış aksettirildiğini, HDP'li Ahmet Türk'ün, görevden alınmasının ardında bu iddiaları gündeme getirdiğine dikkat çekerek, “O dönemde bunlar söylenmedi. O dosyalar incelendiğinde hiçbir devlet büyüğümüze ve başta Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanlığımız ve diğer bakanlarımız olmak üzere hiçbir özel hediye yoktur. Cumhurbaşkanımızın ve bakanlarımızın bölgeye olan ilgisi ile 1,4 trilyon yatırım yapıldı. Bölgede huzur hakim. Bu bazılarını rahatsız etti. Birkaç gündür kamuoyunda bir algı yürütülmeye çalışıyor. Şimdi şunu söylemek lazım bölgeye gelen devlet büyükleri, sivil toplum kuruluşlarını, esnafı, kanaat önderlerini evlerinde iş yerlerinde ziyaret ediyor. Bu ziyaretlerde çekilen fotoğraflar kamuoyuna yanlış aksettiriliyorö diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.