Sosyal Medya

Seydioğlu Baklavaları önünde bedava tatlı dağıtıldığı iddiası doğru mu?

İDDİA: Fotoğraf bedava tatlı dağıtan Seydioğlu Baklavaları’nın önünde bekleyenleri gösteriyor. YANLIŞSosyal medyada ve bazı haber sitelerinde paylaşılan bir fotoğrafın Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tahliye edilmesinden sonra Seydioğlu Baklavaları’nın dağıttığı bedava tatlıları almak için kuyruk oluşturan insanları gösterdiği iddia edildi. Sosyal medya hesapları ve SuperHaber.com, Memleket.com, 16punto.com ve Ciddigazete.com gibi haber siteleri tarafından dile getirilen iddia çok sayıda kullanıcı tarafından da paylaşıldı.  
 
Önder Şeren isimli Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan iddia dört bine yakın kişi tarafından retweet edilirken 27 binin üzerinde kullanıcı tarafından da beğenildi. 
 
 
Ancak fotoğrafın Seydioğlu Baklavaları önünde bedava tatlı için bekleyen insanları gösterdiği iddiası doğru değil. İddiaya konu olan fotoğraf Pendik’te bulunan Seydioğlu Baklavaları şubesinin önünü değil, Alibeyköy’de bulunan Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma işletmesinden tulumba tatlısı satın almak için oluşan kuyruğu gösteriyor. Seydioğlu Baklavaları’nın Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tahliyesi sonrası bedava tatlı dağıttığına dair herhangi bir bilgiye de ulaşılamadı. İddia ilk olarak eğlence ve “troll” amaçlı kurulan Seydioğlu Baklavaları isimli Facebook sayfası tarafından ortaya atıldı. 
 
İnsanların kuyruğa girdiği yer Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma işletmesi
Google Maps’ten bakıldığında söz konusu fotoğraf iddia edildiği gibi Seydioğlu Baklavaları şubesinin önünü değil, Alibeyköy’de yer alan Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma işletmesinin önünü gösteriyor.
 
 
Teyit, iddialar üzerine Meşhur Balkan Tulumba ve Dondurma işletmesinden bir isimle görüştü. Yapılan görüşmede söz konusu fotoğrafın kendi işletmelerinin önünde tatlı almak için sıra bekleyen insanların fotoğrafı olduğu ifade edildi. Görüşülen kişi fotoğrafın en az iki yıllık olduğunu belirtip söz konusu iddialar üzerine suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti. Ayrıca söz konusu işletmenin önünde insanların tatlı almak için zaman zaman kuyruk oluşturduğu da belirtildi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');