Sosyal Medya

Abdüllatif Şener: Hükümet erken seçim koşulları ortaya çıktığı halde bir erken seçime gitmemek için direnecektir

AK Parti’den ayrılarak CHP’ye katılan Eski Başbakan Yardımcısı Abüllatif Şener Konya’da gazetecilerin sorularını cevapladı. Şener “bir erken seçim öngörüyor musunuz?” sorusuna da cevap verdi.CHP Milletvekili Abdüllatif Şener partisinin Konya teşkilatının düzenlediği programda önemli açıklamalarda bulundu. Şener bir gazetecinin “bir erken seçim öngörüyor musunuz?” sorusuna ise "Yerel seçimlerde iktidar, Türkiye'nin tamamını kaybetse bile erken seçime gitmemek için direnecektir. Ancak bu daha büyük zorluklar getirecektir” şeklinde cevap verdi.
 
"ERKEN SEÇİME DİRENECEKLER"
31 Mart Yerel seçimleri sonrasında şuan için erken seçim öngörmediğini belirten Şener seçimlerde iktidar partisinin bütün belediyeleri kaybetse bile erken seçime gitmekten kaçınacağını iddia etti. AK Parti’nin olası erken seçime gitme direnişinin kendileri açısından daha kötü sonuçlar doğuracağını ifade eden Şener “Normalde seçim sonuçları iktidarı sarsacak nitelikte ortaya çıktığı zaman her ülkede seçime gidilir. Hükümet erken seçim koşulları ortaya çıktığı halde bir erken seçime gitmemek için direnecektir”dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber çalıştığını onun huyunu bildiğini söyleren CHP milletvekili Şener, Erdoğan’ın kendilerine zarar verecek bir başka seçime daha gitmek istemeyeceğini bunun için Anayasayı ona göre hazırlamış olabileceğini savundu. Şener konuşmasının devamında Erdoğan için “Kendisi tek başına seçim kararı alabiliyor. Ama mecliste seçim kararı alabilmek için çoğunluğa ihtiyaç vardır, bunu mecliste bulmak biraz imkansız görünüyor. Ve kendi elindeki seçime götürme yetkisini de kullanmayacaktır. Ama bu onu daha büyük zorluklara sürükleyecektir.” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.