Sosyal Medya

Bilim Teknoloji

Elon Musk’ın başı büyük bir derde girebilir !

Elon Musk’ın kurduğu ve elektrikli otomobil konusunda bir çığır açan Tesla, çalışma koşulları nedeniyle davalık oldu. İddialara göre çalışanların şikayetlerini geri çekmesi için maaş çeki yerine tazminat tabanlı bir maaş kartı verildiği söyleniyor.Tesla şirketine çalışma koşullarının ağır olması nedeniyle soruşturma başlatıldı. Eğer Tesla kusurlu bulunursa Elon Musk’ın başı büyük bir derde girebilir. İddialara göre Tesla firması çalışanlarına şikayetlerini geri alması için tazminat gibi bir ek ödeme yapıyor. Şirketin geçmişi ve işçilerine yönelik daha önceki baskıları düşünüldüğünde iddiaların gerçek olma ihtimali oldukça yüksek.
 
Özellikle Tesla’nın dünya çapında kabul görmüş dev bir şirket olması ve burada çalışmanın kişisel cv’leri adına faydalı olacağını düşünen birçok genç, sırf marka değeri için bu tür bir yaklaşıma göz yummuş olabilir.
 
Mahkeme henüz bu konu hakkında bir karara varmadı. Soruşturmalar hala devam ediyor. Hatırlarsanız buna benzer bir iddia geçtiğimiz günlerde Amazon içinde ortaya atıldı ve halkın tepki göstermesine sebep olmuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.