Sosyal Medya

Güncel

Erdoğan: Duydum ki Hatay'a gidiyormuş! Postalın eksikse gönderelim

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan, sanatçıların Hatay ziyaretiyle ilgili skandal sözlerini eleştirdiği Kılıçdaroğlu'na "Duydum ki Hatay'a gidiyormuş, postalın eksikse postal gönderelim" ifadeleriyle yüklendi. Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4071'e ulaştığını söyleyen Erdoğan, Doğu Guta ve Duma'daki kimyasal saldırıları ise lanetlediğini belirtti.Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın konuşmasından satır başları şöyle;
 
"HAKARETLER TAVAN YAPTI"
Hatay'da askerlerimize destek için sınır karakolumuzu ziyaret ederek Mehmetçiklerimize moral verdik. Bu durum birilerini rahatsız etmiş olmalı ki oraya giden sanatçılarımıza hakaret etmeye kalktılar. Gerek biz, gerekse sanatçılarımız hak ettikleri cevabı kendilerine verdik. Hala nasıl olur da bu ülkenin bir sanatçısı, askerine desteğe giden bir sanatçıya kem söz söyleyebilir. Şahsıma olan hakaretler yine tavan yaptı.
 
Bulunduğumuz makam bu hakaretleri kabul eden bir makam değildir. Bulunduğumuz makam o kişilere akıllarının alacağı şekilde gerektiği cevabı vermesi gereken bir makamdır.
 
"DUYDUM Kİ HATAY'A GİDİYORMUŞ..."
Duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır yahu, günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gerken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya, parka falan eksikse onu da gönderelim. Bu ülkede biz askerimizle doğduk, askerimizle yürüyoruz.
 
"AFRİN'DE ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 4 BİN 71"
Bu sabah itibarıyla Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4071. Kuzey Irak'ta 337 terörist etkisiz hale getirildi. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele sürecek.
 
Bay Kemal sen Hakkari'de mitingini yaptığın zaman bir tane Türk bayrağı var mıydı? Orada o zaman bu malum partinin destekleriyle gittin miting yaptın. Sende o güç olsaydı biz seni oradan tanırdık. Biz, 15 Temmuz'dan sonra kendisine Yenikapı için davet gönderdiğimde bize önce hayır dedi. Baskılar sonucunda son akşam geleceğine dair haber geldi. Bunları bilmemiz lazım. Bunları anlatayım ki bu adamın ne olduğunu herkes anlasın. Cibiliyetini anlasın. Karakter başka meseledir.
 
Sandık önümüze geldiği zaman bunun hesabını sormaya var mıyız? Bu sözle, lafla olmuyor. Kapı kapı dolaşarak oluyor.
 
"AKKUYU'NUN İLK ÜNİTESİ 2023'TE DEVREYE GİRECEK"
Mersin Akkuyu'da Türkiye'nin 60 yıllık rüyası olan nükleer güç santralinin temelini Sayın Putin ile birlikte canlı bağlantıyla attık. 4 etabı olan bu güç santralinin yatırım bedeli yaklaşık olarak 22 milyar doları bulacak. Akkuyu nükleer güç santrali tüm reaktörleri ile devreye girdiğinde Türkiye'nin elektrik üretiminin yüzde 10'unu tek başına orası karşılayacak. İlk ünitesini 2023 yılında devreye almayı hedeflediğimiz bu santralle Türkiye, dünyadaki az sayıda nükleer güç santrali sahibi ülkeler arasına girmiş olacak.
 
İlkini Soçi'de yaptığımız zirvenin ikincisini Ankara'da gerçekleştirdik. Yakın ilişkiyi sürdürmekte kararlıyız.
 
"GUTA'DA KATLİAM YAPANLAR HESABINI AĞIR ÖDEYECEK"
Doğu Guta ve Duma... Bu katliamı yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin bu katliamı yapanlar bunun bedelini ağır şekilde ödeyecektir. Bununla ilgili görüşmelerimizi sürdürüyoruz.
 
"CARİ AÇIKTA 19 MİLYAR DOLARLIK İYİLEŞTİRME"
Proje bazlı teşvik sistemini tanıttık. 19 firmamıza ait 23 projeye ilişkin teşvik belgelerini sahiplerine teslim ettik. 135 milyar lira yatırım bedelli bu projelerle ihracatımızı 6 milyar dolar üzerinde artırıyor, ithalatamızı 12 milyar azaltıyoruz. Cari açığımızda 19 milyar dolarlık bir iyileştirmenin temelini atmış oluyoruz.
 
"KOSOVA'DAN 6'SINI, GABON'DAN 3'ÜNÜ ALDIK"
Gabon 3 tane önemli FETÖ'cüyü hamdolsun teslim etti. Gideceğiz, nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova'dan 6'sını aldık. Şimdi Gabon'dan 3'ünü aldık. MİT kovalıyor. Şimdi bakalım yenisi nereden çıkacak.
 
"ROMAN VATANDAŞLARIMIZLA BİR ARAYA GELMİŞ, İYİ DE ETMİŞ..."
Bu zat geçtiğimiz günlerde Roman vatandaşlarımızla bir araya gelmiş. İyi de etmiş. Grup kürsüsünde kendin çal kendin oyna diye zırvalayacağına hiç değilse gerçek hayatın içine girmiş. En makul işi bile skandal haline getimeyi başarıyor. Bu zat Suriyeliler için 'Çocuklar dilenci, kadınların ne olduğunu bir araştırın' demişti. 'Vatana ihanet 1.5 milyon Suriyeliyi Türkiye'ye sokmaktır' demişti. 'Suriyelileri kendi ülkelerine göndereceğiz' demişti. Bu yıl ise Suriyeli sayısına ve bunlar için harcanan paraya kafayı taktı. İlgili kurumlara sorsa tam sayıyı alacak.
 
"ÖSO'NUN KOMUTA KADEMESİ GELDİ..."
ÖSO'nun komuta kademesi geldi. Bay Kemal diyor ki Suriyeliler kendi ülkeleri için savaşmıyor... O komuta kademesi içinde birisi var ki, dediler ki bu çok fedakar. Nasıl dedim; dediler ki midesi tamamen alındı. Açın bakayım dedim. Açtılar, tamamen alınmış. Her yerinde kurşun yaraları. Ve buna rağmen hala cephede. Ve kolunda Türk bayrağı kokartı.. Diğer kolunda Suriye bayrağı. Bay Kemal senin bunlardan haberin var mı!
 
"ROMAN KARDEŞLERİMİZLE BU ŞAHSA GEREKEN CEVABI VERECEĞİZ"
Yarın külliyemizi ziyaret edecek roman kardeşlerimizle bu şahsa gereken cevabı vereceğimize inanıyorum. Bak bakalım AK Parti roman kardeşlerimizle nasıl bütünleşecek. Benim doğup büyüdüğüm mahalle roman mahallesidir. Bay Kemal biz böyle yetiştik. Biz bir şeye inandık o da şu; inananlar kardeştir. Dünyada ırkçı siyasetin yükselişe geçip de huzurun arttığı bir ülke yoktur.
 
"SIKIYSA BUNDAN SONRA BU YOLA TEVESSÜL ETSİNLER"
Çocuklarımızın istismara uğramasına asla tahammül edemeyiz. Bu konuda yoğun bir çalışma ortaya koyduk. Ortaya istismarın önlenmesi acil eylem planı ortaya çıktı. Kapsamlı hususlar yer alıyor. Kanuni düzenleme de Meclis Başkanlığımıza sunuldu. Çocuklara cinsel istismar suçunun üst sınırı 20 yıldan 40 yıla kadar çıkarılıyor. İstismarın nitelikli olması durumunda Ceza müebbet ve ağırlaştırılmış müebbete kadar yükseltilebilecek. Sıkıysa bundan sonra bu yola tevessül etsinler. Kimyasal kastrasyon da uygulanabilecek.
 
"ÜZÜNTÜ VE ÖFKE İÇERİSİNDEYİZ"
Alman makamları, polisleri terör örgütüne bu kadar yumuşak davranırken, örgüt karşısındaki vatandaşa bu zulmü neden yapar. Avrupa'nın terör örgütlerinin oyuncağı haline geldiğini görmenin üzüntüsü ve öfkesi içerisindeyiz. Avrupa ülkeleri şunu iyi bilsinler ki kendi sonlarını kendileri hazırlıyor. Bu örgütler nefretlerini ve namlularını onlara çevirecekler.
 
YURTDIŞINDA YAŞAYAN TÜRK VATANDAŞLARINA ÇAĞRI
Buradan Avrupa'daki vatandaşlarıma sesleniyorum, bulunduğunuz ülkede gurbette değil ana vatanınızdasınız. Bulunuğunuz ülkelerin vatandaşlık haklarından faydalanın. Ana dilinizden, inancınızdan asla taviz vermeyin. Ama yaşadığınız ülkenin dilini ve sosyal ortamını da mutlaka öğrenin.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.