Sosyal Medya

Güncel

Kılıçdaroğlu'dan yeni bir iddia daha: 'İçimizde MİT'çi var!'

Sabahattin Önkibar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç ay önce milletvekilleri ile yaptığı toplantıda “Aranızda MİT ile işbirliği yapanlar var. Onları biliyorum.” dediğini iddia etti. Kemal Kılıçdaroğlu daha önce de FETÖ darbesinin 'kontrollü' darbe olduğunu öne sürmüş, hükümetin elinde bylock listeleri bulunduğunu ve bunu bildiğini iddia etmiş, ancak bu iddialarını ısrarlara rağmen kanıtlayamamıştı!Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birkaç ay önce milletvekilleri ile yaptığı toplantıda “Aranızda MİT ile işbirliği yapanlar var. Onları biliyorum.” dediğini iddia etti. Önkibar bu sözler sonrasında Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce’nin görüştüğünü de belirterek, "Bunları aktaran bizzat Muharrem İnce’dir." diye yazdı.

Önkibar’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Birkaç ay önceydi.

Kemal Kılıçdaroğlu partili milletvekilleri ile yaptığı basına kapalı toplantıda şunu söyler:

- “Aranızda MİT ile işbirliği yapanlar var. Onları biliyorum.”

Muharem İnce ayağa kalkıp itiraz eder:

- “Lütfen o ismi açıklayın. Hepimiz şaibe altına giriyoruz.”

Kılıçdaroğlu cevap vermeyince Muharrem İnce ertesi gün genel başkanlık makamına gider ve CHP liderinden şu karşılığı aldı:

- “Muharrem sen niye üstüne alınıyorsun. Kastettiğim benim çevremden birileri.”

Bunları aktaran bizzat Muharrem İnce’dir.

Aynı Kemal Kılıçdaroğlu önce ki gün medyaya şu sözü etti:

“CHP’de yaşananlar Saray’ın oyunu... İçimizde Saray’ın adamları var.”

MİT'den sonra yine Saray’ın adamları beyanı ki hatırlayın Kemal Bey 8 Nisan tarihinde FETÖ darbesine tiyatro demiş, keza Tayyip Erdoğan’ın Baykal ile ilgili malum kaseti seyrederken çekilen gizli görüntüleri izlediğini ifade etmiş, lakin bunların hiç birini kanıtlayamamış, yani ifadeleri dedikodu düzeyinde kalmıştı.

Hayır... Soyut dedikodular üzerine siyaset yapan bir ana muhalefet liderinin kamuoyunda ve toplumda inandırıcılığı ve güvenilirliği olmaz ki Kılıçdaroğlu aynen bu durumdadır.”

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');