Sosyal Medya

Güncel

'Abdülhamit düştüğünde biz Ümmeti kaybettik'

Abdulhamit Yusuf, "İnşallah benim çocuklarım Esed'in katlettigi son çocuklar olur!"Esed rejiminin İdlib'te düzenlediği kimyasal saldırıda ikiz bebeklerini ve ailesinden 13 kişiyi kaybeden Suriyeli Abdülhamid El Yusuf, Gazeteci Turan Kışlakçı ve Filistinli Aktivist Kerim Alastal Ülke Tv'de Esra Elönü'nün konuğu oldu.

'BİZLER DEVRİME BARIŞCIL ŞEKİLDE BAŞLADIK'

6 saat sonra gözümü hastane de açmıştım, eşimi ve çocuklarımı evin bir köşesine sığınmış halde ölü bulunduğunu belirten Abdulhamit Yusuf "Dünya Esed rejiminin savaş suçlarının durdurmalı, çünkü bizler devrime başlarken barışcıl bir şekilde başladık. Ancak Esed sürekli insanlar katledip, savaş suçu işliyor. Dünyada Türkiye hükümeti haricinde Suriyelilerin arkasında duran bir devlet yok." dedi.

'MUHALİFLER SALDIRI YAPMAZ'

Yusuf, Suriye'de Esed rejiminin yaptığı kimyasal silah saldırıları üzerine şunları söyledi "Hiçbir akıllı insan bir muhalifin böyle bir saldırı yaptığını söyleyemez. Muhalifler asla saldırı yapmaz, kimyasal silah yapan ve savaş suçu işleyen Esed rejimidir."

Yusuf, "İnşallah benim çocuklarım Esed'in katlettigi son çocuklar olur!"

'GAZZE'DE BÜYÜK BİR KRİZ YAŞANIYOR'

Gazze'de büyük bir kriz yaşandığını ama dünyanın kulak vermediğini belirten Kerem Alastal 'Gazze'de bütün sınırlar kapalı, bir taraftan işgalci İsrail kapatıyor bir taraftan Sisi sınırları kapatıyor. Gazze'de sadece 4 saat elektrik veriliyor. Gazze'de ilaç yok. Gazze'de su yok. 4 aydan beri Gazze'ye gaz verilmiyor. Benim ailem Filistin'de yaşıyor. Maalesef dünya Gazze'ye kulak vermiyor.' dedi

'ABDÜLHAMİT DÜŞTÜĞÜNDE BİZ ÜMMET'İ KAYBETTİK'

Gazeteci Turan Kışlakçı çarpıcı tespitte bulundu 'Abdülhamid düştüğünde biz bütün bir coğrafyayı kaybettik! Abdülhamid düştüğünde biz Ümmet'i kaybettik.' dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.