Sosyal Medya

Güncel

Dün Kemalistler bugün Siyonistler!

Kemalistler ile Siyonistler’in fikirdaşlığı, İsrail tarafından Kudüs’te uygulanmak istenen ezan yasağı ile bir kez daha tescillendi. Müslüman ve Musevi kanaat önderleri, “Milletimizi de kendi köklerinden koparmak isteyenler yıllar boyunca ezanımızın aslını değiştirerek zorla okuttu. 15 Temmuz akşamı da ezan okuyan müezzinlere saldıran Kemalistlerin, Kudüs’te ezanı yasaklamak isteyenlerden pek bir farkı yoktur” dediler.İşgal ettiği Filistin topraklarında her gün onlarca Müslümanı katleden siyonist İsrail’in, şimdi de ezanı yasaklamaya çalışması, Müslüman Anadolu milletini köklerinden uzaklaştırmak için ezanı aslından okutmayı yasaklayan CHP’nin zulüm dolu uygulamalarını ve 15 Temmuz akşamı sela okuyarak milleti mücadeleye çağıran müezzinlere saldıran Siyonist zihniyetin temsilcilerini hatırlattı.

CHP’NİN EZAN YASAĞINI AKILLARA GETİRDİ

Kurulduğu günden bugüne kadar, dünyanın başına bela olan siyonist zihniyetlilerin yönettiği İsrail, şimdi de Müslümanlar için Kâbe’den sonra en kutsal mekân olan Kudüs’te Ezan-ı Muhammediye’nin sesini kısmak istiyor. Hak ve hakikat düşmanlarının, Müslümanlara saldırmak istediğinde ilk olarak saldırdığı mukeddesatımızın ezan olması; akıllara CHP’nin, ezanı zorla Türkçe olarak okutmaya çalıştığı yılları getirdi. Ezanımızın Siyonist İsrail tarafından Kudüs’te yasaklanmaya çalışılması, Kemalizm’in ezan düşmanlığının köklerini bir kez daha ortaya koydu.

KEMALİSTLER İLE SİYONİSTLER EZAN DÜŞMANLIĞINDA MÜŞTEREK

15 Temmuz akşamı FETÖ’cü hainler tarafından girişilen darbe teşebbüsü esnasında, milletimizi darbeci hainlere karşı direnmek için sela okuyan müezzinlerimize de saldıranların, gerekçe olarak ezan sesinden duydukları rahatsızlık olarak belirtmeleri, malum zihniyetin, Siyonistlerden hiçbir farklarının olmadığının yegâne göstergesi oldu. Her türlü müziğin sözde eğlence adına gece sabahlara kadar çalınmasını medeniyetin bir gereği sayan sözde ilerici zihniyetin ezan sesini, “gürültü kirliliği” diye lanse edip, sadece camilerin içine hapsetmeye çalışması ve insanlığın ilahi nidadan nasiplenmeye çalışmasını engellemesi, isimlerin farklı da olsa söz konusu İslam düşmanlığı olunca, fiiliyatın tıpa tıp benzerlik gösterdiğini bütün Müslümanların anlamasına vesile oldu.

KEMALİSTLER DE BENZER BİR YASAĞI UYGULAMAYA KOYMUŞTU

Konu ile ilgili görüş bildiren İmkan-Der Başkanı Murat Özer, ezan sesinin bir özgürlük çağrısı olduğunu belirterek, “Bir zamanlar Kemalistlerde Türkiye’de aynı şeyi yapmaya kalkıştılar. Lakin çok uzun sürmedi. 15 Temmuz akşamı minarelerden selalar ve ezanlar okundu. Malum zihniyet buna tahammül edemedi. Ezan bizim için özgürlük ve tevhidi mücadelemizin sembolüdür. Kemalist zihniyetle, Siyonist zihniyet birbirinin aynıdır. Bunların tahammül edemedikleri şey hakikatin sesidir. Bunu kabullenemiyorlar” dedi. Amerika ve Avrupa’nın, birçok ülkesinde ezanın yasak olduğunu hatırlatan Özer, “Bu onların anlayışlarının tezahürü. Ezan sesi gerçekte bir özgürlük ve adalet çağrısı olduğu için bunlar o seslerden rahatsız olması da gayet doğal” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ AKŞAMI MÜEZZİNLERE SALDIRANLARI UNUTMAMAK LAZIM

Kenan Alpay ise, “15 Temmuz akşamı ezan ve selaları susturmak isteyen bir takım kemalistler, darbeciler; müezzinlere saldırdılar onları darbettiler, camileri tahrip ettiler. Ezandan rahatsız olma ruh hastalığı maalesef sadece Siyonistlere has bir tutum değil” dedi. Kudüs’ün ilk kıblemiz olduğunu kaydeden Alpay, “Müslümanlar için önemli bir merkez. Gerekçe olarak da gürültü kirliliği gösteriliyor. Çok tanıdık bir bahane. Ezana ilişkin tasarruflarının, ezanın Türkçeleştirme cabasıyla benzer bir görüntü arzettiği görülüyor. Kemalizm dün aynı işi üstlenmişti. Bugün de Kemalistlerin kadim dostları Siyonistler aynı görevi üstleniyor” ifadelerini kullandı.

HARUN SEKMEN

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.