Sosyal Medya

Coğrafyamız

ABD'den İran'a yeni darbe: Enerji yaptırımları uzatıldı

İran'ın nükleer programındaki anlaşmaya rağmen, ABD Kongresi İran'ın enerji sanayisine 10 yıl daha yaptırım uygulama kararı aldı.ABD ve İran arasındaki nükleer anlaşmaya rağmen yeni bir yaptırım kararı geldi. ABD Kongresi İran'ın 'enerji sanayisine uyguladığı yaptırımları 10 yıl daha uzatma kararı aldı.

Radio Liberty'nin haberine göre, ABD Kongresi 2016 sonunda biten enerji sanayi yaptırımlarını uzatma kararı aldı. Yaptırımlar sadece İran'ın enerji sanayisi kapsıyor.

Alınan bilgilere göre, alınan kongre kararını önce ABD Senatosu'nun sonra da görev süresi yakında dolacak olan Başkan Obama'nın imzalaması gerekiyor.

SURİYE'YE YÖNELİK YAPTIRIMLAR

ABD Temsilciler Meclisi, Suriye’ye yönelik yaptırımların artırılmasını öngören yasayı da onayladı. Meclis üyesi Adam Kinzinger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Suriye hükümeti ve destekçilerine yönelik yaptırımların artırıldığını ifade etti.

Öte yandan yeninden Temsilciler Meclisi Başkanı seçilen Cumhuriyetçi Paul Ryan, İran’a yönelik yaptırımların 10 yıl uzatılmasını öngören yasanın da kabul edildiğini söyledi. Ryan, “İki partinin birlikte verdiği oylar, İran’ yönelik yaptırımların önümüzdeki 10 yıl yeniden temin edilmesini sağladı” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.