Sosyal Medya

Ekonomi

Çelik; ''Asgari ücretin 1300 TL olmama ihtimali yok''

Asgari ücret 1300 TL olacak mı sorusuna AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik katıldığı bir televizyon proramında yanıt verdi. Çelik; ''Asgari ücretin 1300 TL olmama ihtimali yok'' dedi.



AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, ailesinin yaşadığı Bursa'da, yerel yayın yapan Olay Televizyonu'nun canlı yayın programına katıldı.

Faruk Çelik, asgari ücret ile ilgili yaşanan tartışmalarla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu."Dediğimiz gibi asgari ücret 1300 lira olacak. Olmama ihtimali sıfır. Aralık ayında 15 kişiden oluşan komisyon hesaplamaları yapacak. Ay sonunda anlaştık ya da anlaşamadık diyecekler.

BİZ DEVREYE GİRECEĞİZ

Biz devreye gireceğiz. Hükümet olarak 1300 lira önereceğiz. Büyük ihtimalle bizim önerimiz kabul edilecek. Artmasını biz daha çok isteriz. Bize bir yükü ve zararı yok. Vatandaşa zararı yok. İsterseniz 2 bin lira yapın ancak ertesi ay fabrika kapanır bu ücreti veremezsiniz.

TEHLİKELİ İŞE DAHA FAZLA ÜCRET

İnsanların duygularını istismar etmek için söylenmez bunlar. İşçiye pay verelim derken işsiz kalmasına yol açarsanız daha büyük sıkıntı olur. Ayrıca İş Güvenliği Yasası ile kategorilere ayırdığımız işyerlerinde asgari ücret daha farklı olacak. Örneğin çok tehlikeli işyerinde çalışan işçi 1300 liradan fazla ücret alacak." diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.