Sosyal Medya

Güncel

Türkiye’ye Haçlı ruhuyla saldırıyorlar

İHH tarafından Diyarbakır’da düzenlenen ‘Ortadoğu’da Kürtler ve Barış’ konulu sempozyum sonrası Akit’in sorularını cevaplayan Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Muhyiddin el Karadaği, “Soykırımcılıktan sicili bozuk olan Batı, Türkiye’ye Haçlı ruhuyla saldırıyor. Osmanlı asla soykırım yapmamıştır” dedi.İHH tarafından Diyarbakır’da düzenlenen “Ortadoğu’da Kürtler ve Barış” konulu sempozyuma katılan Dünya Müslüman Âlimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Muhyiddin el-Karadaği, sempozyum sonrası Akit’in sorularını cevapladı. Karadaği, “Faşist Batı’nın, birçok soykırım suçunun faili Batı’nın Müslüman Türkiye’yi Soykırımcılıkla suçlaması çok büyük bir haksızlıktır. Türk, Kürt, Arap… Bütün Müslümanlar, Batı’nın, ‘Güçlü Türkiye’den duydukları rahatsızlığın tezahürü olan bu büyük haksızlığa karşı çıkması gerekir. Müslüman Anadolu insanı, asla soykırım yapmamıştır. Almanya’sı, İngiltere’si, ABD’si, Rusya’sı… Hepsinin sicili bozuktur ama Anadolu’nun sicili temizdir. Savaş şartlarında bir tehcir uygulaması olmuştur. Burada ölümler olmuştur ama, Osmanlı asla soykırımcılık yapmamıştır” dedi.

BATI HİÇBİR VAKİT MÜSLÜMANLAR HAKKINDA OLUMLU DÜŞÜNMEZ

“Batı”nın, “Haçlı Seferleri”nde uğradığı hezimetin intikamını, rövanşını almak istediğini bunu da her vesileyle belli ettiğini vurgulayan Ali Muhyiddin El Karadaği şöyle devam etti:

“Türkiye, Sayın Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde AK Parti ile hem insan hak ve özgürlükleri, hem de ekonomi alanında büyük mesafeler katetti. Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde de bu ilerlemeler devam etmektedir. Türkiye bir yandan din ve vicdan hürriyeti alanındaki engelleri büyük ölçüde ortadan kaldırmış diğer yandan da Osmanlı’nın bir parçası olmaktan hep gurur duymuş bulunan Müslüman Kürtler üzerine oynanan oyunları ‘çözüm süreci’ ile bozmuştur. Türkiye’nin bu ilerleyişi, ‘ırkçı batı’da endişe meydana getirmektedir. Türkiye bu yolda kararlılıkla devam etmeli, baskı ve tehditlere asla kulak asmamalıdır. ‘İnanıyorsanız güçlüsünüz.’  Türkiye, uzun yıllar boyunca devam eden ‘baskıcı’ ve “tek tipçi’ anlayışın ardından, bugün bütün meselelerin konuşulabildiği, gelişmenin önündeki bütün engellerin kaldırıldığı bir yolda ilerlemektedir. İslam karşıtı çevrelerin, Müslümanların sınırlarını cetvelle belirleyenlerin bundan rahatsızlık duyması tabiidir.”

MISIR’DAKİ DARBEYE SESSİZ KALAN BATI

Türkiye’yi soykırımcılıkla suçlayan Batı’nın, Mısır’da halkın tercihi ile iktidara gelen Mursi yönetimini darbeyle “devirttiğini” hatırlatan Ali Muhyiddin El Karadaği, Mısır’daki askeri darbenin sadece Mısırlıların meselesi olmadığına dikkati çekerek, bunun “Bir insan hakları meselesi, tüm İslam aleminin ve dünyanın meselesi olduğunu” söyledi.

“Hepimiz önce Allah karşısında, sonra milletimiz ve gelecek nesillerimiz karşısında sorumluyuz” diyen Karadaği, Müslümanları birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye, Batı’nın “Böl, parçala, yut” tezgahına gelmemeye davet etti.

SEMPOZYUMDA PROVOKASYONLARA DİKKAT UYARISI

Prof. Dr. Ali Muhyiddin El Karadaği, İHH - İnsani Yardım Vakfı tarafından Diyarbakır’da düzenlenen ‘Ortadoğu’da Kürtler ve Barış’ konulu sempozyuma katılarak bir tebliğ sundu. Karadaği İslam alemine birlik-beraberlik çağrısı yaptı. Geniş bir katılımla gerçekleştirilen iki günlük sempozyumun açılış konuşmasını yapan İHH Başkanı Bülent Yıldırım ise, “çözüm süreci”nin birçok zorluk ve engellemeye rağmen devam ettiğini hatırlatarak, bu sürecin kesintisiz bir şekilde devam etmesini istedi. Bülent Yıldırım, Çözüm Süreci’nin seçimler öncesinde birçok provokasyona muhatap olduğunu, muhatap olmaya da devam edebileceğini belirterek, Kürdü, Türkü, Arabı ile bütün toplumu dikkatli ve uyanık olmaya davet etti.

Yeni Akit

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.