Sosyal Medya

Güncel

CHP’den cemevi provokasyonu!

CHP’li Maltepe Belediyesi’nin, AİHM’in cemevi kararı sonrası tüm belediyecilik faaliyetlerini bir kenara bırakıp cemevlerinin ibadethane sayılması yönünde karar alması tepkilere neden oldu. - AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve AK Parti’nin Maltepe Belediyesi Meclis Üyeleri konuyu Akit’e değerlendirdi.

“BU KARAR PROVOKASYONDUR”

AK Partili vekil Külünk, bu kararın provokasyon olduğunu söyleyerek, “Almanya’da her gün Cumhurbaşkanımız aleyhinde yapılan karalama kampanyalarına dikkat edin. Almanya’da Aleviliğin din olarak kabul edilmesi çabaları var. Bu adımın bir sonraki hedefi Ali’siz Aleviliği din olarak dayatmaktır. Ali’siz Aleviliği din olarak kabul eden bu akıl, Alevi vatandaşlarımızın samimi duygularını yansıtmamakta” dedi.

“ALINAN KARAR YOK HÜKMÜNDE”

AK Parti Maltepe Belediye Meclis Üyesi Enver Küçükvar ise; “Biz bu konunun belediyelerin işi olmadığı konusunda bir görüş ifade ettik. Alınan kararın yok hükmünde olduğu düşüncesindeyiz. Hiçbir AK Partili üye bu karara onay vermedi. Karar tamamen politiktir. Maltepe Belediyesi olarak bize düşen görev halk için hizmet üretmektir. Bu tür politik konular TBMM’de karara bağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.