Sosyal Medya

Güncel

Katledilen astsubay için özel ekip Yasin’ler için vurdumduymazlık

Diyarbakır`da Katledilen astsubay için özel ekip kuran yetkililerin Yasin’ler için vurdumduymazlık sergilemeleri tepki çekiyor...Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi`nde eşiyle birlikte semt pazarında alışveriş yaparken silahlı saldırıya uğrayan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’ya silahlı saldırıda bulunan maskeli iki kişinin bulunması için polis ve jandarmadan oluşturulan ortak birimin yaptığı baskınlarda olayla ilgili olarak 10 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.
Olayın yaşandığı yere yakın tüm kameralardaki görüntüleri izleyerek işe koyulan ekibin, astsubay Aydoğdu’nun pazara giderken güzergâhında bulunan tüm MOBESE ve güvenlik kameralarının da incelendiği öğrenildi.
Olay yaşandıktan sonra kaçan saldırganlar hakkında çevre esnafının ve görgü tanıklarının da bilgisine başvurduğu öğrenilen polis ve jandarmanın, olay günü saldırıya şahit olanlarında bilgilerine başvurduğu öğrenildi. Alınan istihbarat ve edinilen bilgiler ışığında 12 adrese baskın düzenleyen Polisin, daha öncede kentte yapılan çeşitli eylemlerde yer almış 10 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.
Olayla ilgili olarak edinilen bilgiler ışığında baskınların devam edeceğini belirten yetkililer, saldırıyla ilgili baskınların aralıksız devam edeceğini belirtti. 

YASİN`LERİN KATİLLERİ HALA BULUNAMADI 

Öte yandan katledilen Astsubay için özel birim oluşturan yetkililer Kurban bayramının 4. Günü vahşice katledilen Yasin Börü ve diğer arkadaşları için kayda değer adımlar atmaması ise dikkat çekiyor. Katledilen astsubay için yapılan çalışmaların onda biri bile Şehit Yasin ve arkadaşları için yapılmaması hem çifte standart hem de büyük bir vurdumduymazlık olarak değerlendiriliyor. Bu durum ise kamu vicdanını yaralarken PKK ve yandaşlarının da daha fazla cesaretlenip, benzer olaylar işlemelerine neden oluyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.