Sosyal Medya

Coğrafyamız

Nijerya’da bombalı saldırı

Nijerya’nın Borno eyaletine bağlı Maiduguri kentinde düzenlenen saldırıda en az 30 kişi hayatını kaybetti.Nijerya’nın Borno eyaletine bağlı Maiduguri kentinde düzenlenen saldırıda en az 30 kişinin öldüğü teyit edildi.

Kızıl Haç ile birlikte kurtarma çalışmalarına katılan görevlilerden İsmailaga Dogo, AA’ya yaptığı açıklamada “Ben ve ekip arkadaşlarım saldırının düzenlendiği bölgede yaptığımız çalışmalarda saat 15.00 itibarıyla 30 ceset çıkardık ve cesetler gelmeye devam ediyor. Cesetlerin bazıları yanmış durumda” dedi. Dogo, çıkarılan cesetlerin Maiduguri Öğretim Hastanesi’ne götürüldüğünü belirtti.

Maioduguri'nin merkezinde bomba yüklü bir araçla yapılan saldırının ardından görgü tanıklarınca yapılan ilk açıklamalarda çok sayıda kişinin öldüğü belirtilmiş ancak ölü sayı hakkında açıklamada bulunulmamıştı.

Henüz hiçbir grubun üstlenmediği saldırıda 20 kadar araçla yol kenarında kurulu çok sayıda çadırın tahrip olduğu bildiriliyor.

Boko Haram örgütü militanlarınca düzenlenen çok sayıda saldırıya sahne olan Borno eyaletinin güvenliği, Mayıs 2013’ten beri Nijerya ordusunun denetiminde bulunuyor. Ancak Boko Haram örgütünden, henüz saldırının sorumluluğunu üstlenen bir açıklama gelmedi.

AA

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-57160306-1');