Sosyal Medya

Coğrafyamız

Hamas Bangladeş’in Müslüman Lideri İdam Etmesini Kınadı

Bangladeş'te idam edilen Cemaat-i İslami lideri Abdülkadir Molla.İslamî Direniş Hareketi (Hamas), 40 yıl önce Bangladeş’in Pakistan’dan ayrılması sırasında insanlığa karşı suç işlediği ithamıyla Bangladeş yönetimi tarafından yargılanan Cemaat-i İslami Başkan Yardımcısı Abdulkadir Molla’nın Perşembe günü idam edimesini kınadı.

Hamas Hareketi, Cemaat-i İslami liderlerinden Molla’nın idam edilmesi üzerine yayınladığı basın açıklamasında, idamın uluslararası her türlü anlaşma ve sözleşmeye aykırı olduğunu, ilmi ve sosyal konumu olan bir âlime karşı işlenen bu cinayetin kabul edilemez olduğunu belirterek, bu hukuksuz uygulamanın Bangladeş'in sosyal dokusuna zarar vereceğini belirtti.

Bangladeş hükümetinden hâlâ cezaevinde olan Cemaat-i İslami’nin diğer dört liderine verdiği idam cezasından vazgeçmesini isteyen Hamas, ülkedeki Müslüman âlim ve davetçilere baskı yapılmaması çağrısında bulundu.
 
Dünyadaki birçok lider ve yetkilinin çağrısına rağmen geçen Perşembe günü Abdulkadir Molla’yı idam eden Bangladeş yönetimine karşı ülkede başlayan protesto gösterileri sürüyor.

filistinhaber

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.