Sosyal Medya

Güncel

29 Ekim, saat 19.23’te başlayan etkinliklerle kutlandı

Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar ve belediyelerin etkinliklerinde ses ve ışık gösterilerine yer verildi29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü Türkiye’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gün içindeki etkinliklerin yanı sıra saat 19.23’te konser, ses ve ışık gösterileri de yapıldı.

Bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gölgesinde kutlanan 29 Ekim için Cumhurbaşkanlığı, konser; bakanlıklar ile belediyeler ise ses ve ışık gösterileri yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından Patara Antik Kenti’nde yapılan “Büyük Cumhuriyet Konseri" İstiklal Marşı ile başladı.

 

Kültür Bakanlığı ise Galata Kulesi’ne Atatürk’ün görüntüsünü yansıttı.Avrupa'nın en yüksek televizyon ve radyo kulesi olan 369 metre uzunluğundaki Küçük Çamlıca Radyo ve Televizyon Kulesi'nde özel ışık gösterisi yapıldı.

 

Türk bayrağı’nın yansıtıldığı kulede, havai fişek şeklindeki ışık gösterisinde ise Azerbaycan’a destek olmak amacıyla Azerbaycan bayrağı yansıtıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de kentin çeşitli noktalarında ses ve ışık gösterileri yaptı ve sosyal medya hesaplarından canlı yayınladı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.