Sosyal Medya

Diyarbakır, Mardin ve Van’da kayyum anketi: Destekliyor musunuz?

Rawest Araştırma şirketi, Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması kararına ilişkin bir kamuoyu araştırması yaptı.İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyım atanması süreci sonrası anket yapan Rawest Araştırma şirketi, araştırmada 4 kişiden 3’ünün kayyım atama kararlarının yanlış bulduğunu ifade etti.
 
Rawest Araştırma şirketi, Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması kararına ilişkin bir kamuoyu araştırması yaptı. 26-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Diyarbakır, Mardin ve Van’da 1.536 kişiyle görüşüldü. Belediye başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyım atanması hakkında fikir belirten her 4 kişiden 3’ü kayyım atama kararlarının yanlış olduğunu düşünüyor.
 
Diyarbakır yüzde 81, Mardin ve Van yüzde 70 kayyıma karşı
 
'Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine Kayyım atanması kararını nasıl buluyorsunuz' sorusuna katılımcılar açık ara farkla 'yanlış buluyorum' cevabını verdi. Diyarbakır'da katılımcıların yüzde 81'i, Mardin'de yüzde 70'i ve Van'da yüzde 71'i kayyım kararını yanlış bulduğunu söyledi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.