Sosyal Medya

Cami saldırısında dikkati çeken detay:Erdoğan Avrupa’daki İslamcı grubun lideri

Yeni Zelanda'da cuma namazı esnasında 2 camiye yapılan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının öncesinde yayınladığı ortaya çıkan manifestoda Türklerle ilgili bir bölüm yer alıyor. “Yüksek profilli düşmanları öldür” başlıklı bölümdeyse Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeler yer alıyor.Yeni Zelanda'nın Güney Adası'ndaki Christchurch kentindeki iki camiye cuma namazı esnasında yapılan saldırıda çok sayıda Müslüman yaşamını yitirdi.
 
Yeni Zelanda’nın Güney Adası’ndaki Christchurch kentinde cuma namazı esnasında 2 camiye yapılan silahlı saldırıda biri kadın 4 kişi yakalandı.
 
Manifestoda 'Türk' detayı
Saldırıyı 2 yıl önce planlayan Tarrant'ın manifestosunda Türklerle ilgili bir bölüm de yer alıyor. "Türklere" başlıklı bölüm şöyle:
 
"Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın Doğu yakasında."Ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak"
 
"Erdoğan'ı öldür, Angela Merkel'i öldür, Sadık Han'ı öldür"
“Yüksek profilli düşmanları öldür” başlıklı bölümdeyse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeler yer alıyor.
 
Saldırgan'ın Erdoğan'ı "İnsanımızın en eski düşmanının ve Avrupa’daki İslamcı grubun lideri" sözleriyle tanımladığı görülüyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.