Sosyal Medya

Güncel

Saadet Partisi Batman Belediye Başkan Adayı İlhami Işık: ‘Batman siyasetinde yeni bir ses olmaya geldim’

Saadet Partisi Batman Belediye Başkan adayı gazeteci-yazar İlhami Işık, basın mensuplarıyla bir araya gelerek hedeflerini anlattı. Işık: “Ne kimseyi rakip görmek ne de rakip olma anlamında bir düşüncem yok. Bir oyunuzu kendi partinize verebilirsiniz ama bir oyu da Batman’a verin diye oy isteyeceğim” dedi.Ilhami Isik: IŞIK: “BİZİM BİR HİKAYEMİZ VAR”
SP Batman Belediye Başkan adayı İlhami Işık, Mezopotamya Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Fırat ve partililerin de bulunduğu toplantıda konuşan Işık, her adayı değeri gördüğünü belirtti. Işık, şöyle devam etti: “1980 yılında Batman’dan göç etmek zorunda kaldım. İluh doğumluyum. Batman’dayken siyasetle alakalıydım, 17 yaşından beri yazarım, okurum, düşüncelerimi çeşitli mecralarda dile getirmeye çalışırım. Aynı zamanda yaygın basında yazarken yerel basında da yazdım. Çok zorluklar yaşarak ve hissederek bu siyasal süreçte sıkıntıların bu kadar arttığı hayal kırıklarının bu kadar yaşandığı bir dönemde Batman’da Saadet Partisi’nin belediye başkan adayı olmayı tercih ettim. Asla kafamdan geçmediği ve düşünmediğim, ne kimseyi rakip görmek ne de rakip olma anlamında bir düşüncem yok. Bana göre her aday çok değerlidir” dedi.
 
“YÜREKLERE SESLENECEĞİM”
Işık, şöyle devam etti: “Türkiye’nin siyasal durumuna yönelik çok ciddi eleştirilerim var. Fakat yerel seçim olduğu için, ‘ana kucağı’ derim ben yerel seçimlere. Çünkü nefesin alındığı yerdir. Burada ise daha çok siyasal düşünceler yerine hangi partiden olursa olsun insanların yüreklerine sesleneceğim. Her hangi bir partiye oy vermiş, düşünceniz çok farklı olabilir, ancak Batman için oy isteyeceğim. Bir oyunuzu kendi partinize verebilirsiniz ama bir oyu da Batman’a verin diye oy isteyeceğim. Ahlakın ve vicdanın buluşacağı bir ahenk içerisinde Batman’I yönetmeye talip olma çağrısını yapıyorum. Kullanacağımız dil ise hiçbir siyasi düşünceyi rencide etmeden, hiçbir düşünceye kaba eleştiri götürmeden, dostane bir şekilde olacak. Kendi hikayemizi anlatarak yola çıkıyoruz.” (Reşat Yiğiz)
 Ilhami Isik: SP Batman Belediye Başkan Adayı İlhami Işık: ‘Batman siyasetinde yeni bir ses olmaya geldim’
 
Saadet Partisi (SP) Batman Belediye Başkan Adayı İlhami Işık, seçim çalışmalarını yapıcı bir üslupla gerçekleştireceklerini belirterek Batman siyasetinde yeni bir ses olmaya geldiğini belirtti. 
“HER ADAY ÇOK DEĞERLİDİR”
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Saadet Partisi Batman İl Başkanlığı tarafından aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan SP Batman İl Başkanı Mehmet Fırat, yerel seçimin önemine değinerek, sözü partisinin Batman Belediye Başkan Adayı İlhami Işık’a bıraktı. Hayal kırıklıklarının yaşanıldığı bir dönemde aday olduğunu belirten Işık, “Siyasetçi bir bakış acısına sahip olmadığım için bir rekabet, kaba bir yarış babında bu seçim sürecinde asla düşündüğüm bir şey değildir. Ne kimseyi bir rakip görmek ne de rakip olma anlamında düşüncem yok. Her aday çok değerlidir bana göre. O değer içerisinde düşüncelerimi seslendireceğim” dedi. 
“KENDİ HİKÂYEMİZİ ANLATACAĞIZ”
Konuşmasının devamında Işık, “Türkiye’nin siyasal yapısına yönelik çok ciddi eleştirilerim var. Bu eleştirileri dile getirmekten sıkılmayacağım. Ama bir yerel seçim olduğu için siyasal düşünceler yerine insanların yüreklerine seslenmek istiyorum. Hangi partiden olursa olsun fark etmiyor. Bir oyunuzu kendi partinize verebilirsiniz ama bir oyu da Batman’a verin diye kendi yüreğimden gelen sesi seslendirmeye çalışıyorum. Batman’ı siyasi bir profilden ziyade bir yüreklerin, ahlakın ve vicdanın buluşacağı bir ahenk içerisinde yönetmeye talip olma çağrısını sürekli seslendiriyorum. Bu anlamda bizim kullanacağımız dilde bu çizdiğim çerçevede hiçbir siyasi düşünceyi rencide etmeden kaba eleştirilerde bulunmadan dostane ama kendi hikâyemizi de anlatarak seçim çalışmalarımızı yapacağız. Batman siyasetinde yeni bir yüz yeni bir ses olmak istedik” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.